Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Liga Arabska zezwala na militarne wsparcie opozycji syryjskiej

0
Podziel się:

Kraje arabskie mogą teraz oferować wsparcie militarne rebeliantom
walczącym o obalenie prezydenta Syrii.

Liga Arabska zezwala na militarne wsparcie opozycji syryjskiej
(PAP/EPA)

Kraje arabskie mogą oferować wsparcie militarne rebeliantom walczącym o obalenie prezydenta Syrii Baszara el-Asada - głosi oświadczenie wydane na zakończenie obrad szefów dyplomacji państw Ligi Arabskiej w Kairze.

Poprzednio Liga dopuszczała jedynie wspieranie opozycji syryjskiej środkami dyplomatycznymi i dostarczanie pomocy humanitarnej.

W kairskim oświadczeniu podkreślono _ prawo każdego kraju do oferowania, wedle własnych życzeń, wszelkiego rodzaju (środków) samoobrony, łącznie z wojskiem, by wesprzeć naród syryjski i Wolną Armię Syryjską _.

Sekretarz generalny Ligi Arabskiej Nabil al-Arabi poinformował na konferencji prasowej, że opozycyjną Syryjską Koalicję Narodową zaproszono do zajęcia miejsca Syrii w Lidze.

Członkostwo rządzonej przez Asada Syrii w Lidze Arabskiej zostało zawieszone w 2011 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie pomagają w obaleniu Asada? Jeśli Zachód wciąż będzie stał na uboczu, dżihadyści stworzą w Syrii swój przyczółek - ostrzega _ Financial Times _.
Przełom w Syrii? Zaskakująca deklaracja Minister spraw zagranicznych Syrii powiedział w Moskwie, że rząd w Damaszku jest gotów rozmawiać nawet ze zbrojną opozycją.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)