Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Liga Arabska wzywa do kontroli nad izraelską bronią atomową

0
Podziel się:

Według Ligi izraelską broń nuklearną należy poddać kontroli Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA).

Liga Arabska wzywa do kontroli nad izraelską bronią atomową
(Armia Izraelska)
bESxKiJN

Liga Arabska zaapelowała do opinii międzynarodowej, aby skłoniła Izrael do podpisania Traktatu o nierozpowszechnianiu broni atomowej. Według Ligi izraelską broń nuklearną należy poddać kontroli Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA).

Sekretarz generalny Ligi Nabil al Arabi w listach wysłanych do wszystkich członków MAEA zwraca się do nich o poparcie dla projektu arabskiej rezolucji w sprawie _ potencjału nuklearnego Izraela _.

Projekt uchwały, który przygotowała Liga Arabska i który ma przedstawić we wrześniu na konferencji generalnej MAEA w Wiedniu, zawiera propozycję, aby instalacje nuklearne Izraela zostały poddane nadzorowi Agencji.

bESxKiJP

_ - Podejmujemy dziś usilne starania, aby zmobilizować międzynarodową opinię publiczną do poparcia naszej propozycji i uwolnienia w ten sposób Bliskiego Wschodu od broni atomowej _ - głosi oświadczenie opublikowane przez Ligę Arabską.

Izrael trzyma się konsekwentnie zasady niepotwierdzania i niedementowania informacji o posiadaniu przezeń broni nuklearnej. Międzynarodowi eksperci oceniają jej potencjał na 200 do 300 głowic atomowych.

Liga Arabska poparła już w ubiegłym roku egipską inicjatywę przekształcenia Bliskiego Wschodu w region wolny od wszelkiego rodzaju broni masowej zagłady, ze specjalnym podkreśleniem zagrożeń, które mogą wynikać z irańskich ambicji atomowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Misja prawie niemożliwa Johna Kerry'ego W trakcie wizyty w Egipcie sekretarz stanu USA wezwał do natychmiastowego wstrzymania aktów przemocy w Strefie Gazy.
Egipt potępia działania Izraela. Wzywa do... Rozmowy z ministrami spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jordanii i USA są częścią egipskich wysiłków zmierzających do powstrzymania rozlewu krwi.
Liga Arabska ostro krytykuje Izrael Organizacja skrytykowała amerykańską propozycję, która przewiduje obecność izraelskich wojsk przy wschodniej granicy przyszłego państwa palestyńskiego.
bESxKiKq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)