Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lider separatystów: "Moi ludzie przetrzymują obserwatorów OBWE"

0
Podziel się:

Dodają, że obserwatorzy wkrótce odzyskają wolność.

Lider separatystów: "Moi ludzie przetrzymują obserwatorów OBWE"
(PAP/EPA)

Jeden z lider prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy, cytowany przez rosyjską agencję Interfax, potwierdził, że jego bojownicy przetrzymują czterech obserwatorów OBWE. Dodał, że obserwatorzy wkrótce odzyskają wolność.

Samozwańczy mer Słowiańska, w obwodzie donieckim, Wiaczesław Ponomariow powiedział, że obserwatorzy są bezpieczni i wkrótce będą uwolnieni. Nie przedstawił żadnych warunków ich uwolnienia.

OBWE poinformowała, że od poniedziałku wieczorem nie ma kontaktu z jedną z grup swoich obserwatorów w obwodzie donieckim. Ekipa składa się z czterech osób - Estończyka, Szwajcara, Turka i Duńczyka.

Organizacja wysłała swoich obserwatorów na Ukrainę pod koniec marca. Obecnie misja liczy około 280 osób, w tym 198 cywilnych obserwatorów z 41 krajów członkowskich OBWE.

Na początku maja separatyści na wschodzie Ukrainy uwolnili grupę obserwatorów wojskowych z krajów OBWE, przetrzymywanych ponad tydzień w Słowiańsku. Wśród wojskowych był polski oficer.

Wschód Ukrainy w obliczu wojny domowej? Wielu zabitych

  • fot: EAST NEWS/AP
  • fot: EAST NEWS/AP
  • fot: EAST NEWS/AP [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/wschod-ukrainy-w-obliczu-wojny-domowej-wielu-zabitych-g719944.html)
Czytaj więcej w Money.pl
Lider separatystów o uwolnieniu porwanych W rękach prorosyjskich terrorystów, którzy kontrolują Słowiańsk, znajduje się sześciu członków misji obserwacyjnej OBWE, w tym Polak.
Szewdzki uczestnik misji OBWE uwolniony Mężczyzna miał problemy zdrowotne. Opuścił samochodem OBWE miejsce, w którym inspektorzy są przetrzymywani.
Polak wśród porwanych na Ukrainie Rzecznik MON Jacek Sońta potwierdził, że wśród zatrzymanych członków misji OBWE jest polski oficer.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)