Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lider Kongresu Nowej Prawicy jest przekonany, że z każdym dniem będzie przybywać mu wyborców

0
Podziel się:

Tydzień rządów Platformy Obywatelskiej, to dodatkowe 0,5 procent dla nas - komentuje lider Kongresu Nowej Prawicy.

Lider Kongresu Nowej Prawicy jest przekonany, że z każdym dniem będzie przybywać mu wyborców
(Nowa Prawica JKM)

Kongres Nowej Prawicy przeskoczy PO w sondażach wyborczych? Tak twierdzi Janusz Korwin-Mikke. Według najnowszego sondażu TNS, KNP jest trzecią siłą polityczną w Polsce i cieszy się poparciem 10 procent Polaków.

Europarlamentarzysta mówił w radiowej Jedynce, że wszystkie partie działają na korzyść jego ugrupowania. Zaznaczył, że Platforma Obywatelska już się _ sypie _ i jest kwestią czasu, by Nowa Prawica ją wyprzedziła.

- _ Każdy tydzień rządów Platformy Obywatelskiej, to dodatkowe 0,5 procent dla nas. Każde zupełnie nieumotywowane i jątrzące wrzaski PiSu - pokazują ludziom, że to jest partia, która mówi ciągle to samo. Czy my robimy wielką histerię z tych podsłuchów? Przecież zawsze mówiłem, że to wielka mafia i nic nie muszę krzyczeć. Od 20 lat już to mówiłem _ - powiedział Janusz Korwin-Mikke.

Według najnowszego sondażu zrealizowanego dla Wiadomości TVP PiS przy poparciu 31 procent ankietowanych, otrzymałby 198 mandatów, PO z 24 procentami, dostałaby 151 a Kongresowi Nowej Prawicy - 49. W sejmowych ławach zasiadłoby 41 posłów SLD a z PSL zaledwie 21.

Janusz Korwin-Mikke uważa, że dymisje po aferze taśmowej powinny być oczywistością. Zaznacza jednak, że chodzi o spełnienie standardów normalnego kraju, a nie samą treść rozmów osób zajmujących najważniejsze stanowiska w państwie. Szef Nowej Prawicy podkreśla, że z taśmy wynika, iż politycy publicznie wyrażają opinie sprzeczne z ich rzeczywistymi sądami.

_ - Prywatnie mówią to co ja: że sojusz z USA nie jest wiele wart, że ZUS bankrutuje, będzie wypłacał emerytury po 700 zł, ja to mówiłem od 20 lat, nikt mi nie wierzył, teraz ludzie widzą _ - stwierdził.

Według Korwin-Mikkego obecni ministrowie spraw wewnętrznych i zagranicznych powinni ustąpić ze stanowisk, bo śledztwa w sprawie podsłuchów nie może prowadzić minister, który jest w sprawę zamieszany. Z kolei rozmów z USA nie powinien prowadzić minister, który nazywa układy z nimi _ wielkim g _ - mówi szef Nowej Prawicy.

Czytaj więcej w Money.pl
Co Korwin-Mikke i jemu podobni zrobią Europie? Populiści rozmyją się w Europarlamencie i mimo dużego wyborczego sukcesu nie odegrają znaczącej roli - uważają eksperci.
Wipler i Korwin-Mikke podpisali porozumienie Fundamentem współpracy będzie wspólnie wypracowany program.
Korwin-Mikke razem z Le Pen w Brukseli? Szefowa francuskiego Frontu Narodowego negocjowała stworzenie frakcji w Parlamencie Europejskim. Efekty?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)