Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
syria
20.06.2014 11:22

Liczba uchodźców na świecie najwyższa od końca II wojny światowej

- To ogromne obciążenie agencji humanitarnych, nie wystarcza środków - mówi radiu ONZ Komisarz Antonio Guterres.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/Reporter)

W zeszłym roku ludzi, którzy w różnych okresach, z powodu wojen lub prześladowań musieli opuścić swoje domy było ponad 51 milionów alarmuje ONZ.

To wzrost o sześć milionów w porównaniu z rokiem poprzednim. Przyczyną tego wzrostu są konflikty w Syrii, środkowej Afryce i Sudanie Południowym, stwierdza raport Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców. Liczba uchodźców na świecie jest obecnie najwyższa od końca drugiej wojny światowej.

- _ To ogromne obciążenie agencji humanitarnych, nie wystarcza środków. Wsparcie finansowe jest za małe, by odpowiedzieć na tak dramatyczne potrzeby tak bardzo cierpiących ludzi _ - mówi radiu ONZ Komisarz Antonio Guterres.

Niektórzy uchodźcy przebywają poza swym pierwotnym miejscem zamieszkania przez lata, a nawet dekady. Jednocześnie stosunkowo niewielu z nich wraca do swych domów, w zeszłym roku było to 410 tysięcy ludzi - podaje ONZ.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy przyjmą 10 tys. uchodźców Już teraz w tym kraju przebywa 40 tys. osób, które uciekły z ogarniętego wojną kraju.
W tym kraju bezrobocie przekracza 50 procent Wojna pogrążyła Syrię w tragicznej sytuacji gospodarczej, wpychając w nędzę i ubóstwo połowę jej ludności oraz zrujnowała sektory edukacji i zdrowia - głosi najnowszy raport agend ONZ.
ONZ apeluje do Rady Bezpieczeństwa o... _ Rada musi zająć się rażącymi naruszeniami podstawowych zasad prawa międzynarodowego _ - napisał szef ONZ.
Tagi: syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz