Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
libia po wojnie
12.01.2014 07:53

Libia po wojnie. Zastrzelono wiceministra przemysłu

To pierwsze zabójstwo członka obecnego tymczasowego rządu libijskiego od czasu obalenia reżimu dyktatora Muammara Kadafiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Nieznani sprawcy zastrzelili ostatniej nocy w mieście Syrta wiceministra przemysłu Libii Hasana al-Druiego kiedy odwiedzał to miasto - poinformowały lokalne media powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa.

Według tych źródeł, zabójcy otworzyli ogień z broni automatycznej do al-Druiego w pobliżu głównego placu targowego w Syrcie, która była jego rodzinnym miastem. Motywy zabójstwa pozostają nieznane.

Źródła medyczne w szpitalu w Syrcie potwierdziły śmierć al-Druiego, który otrzymał szereg śmiertelnych ran postrzałowych.

Było to pierwsze zabójstwo członka obecnego tymczasowego rządu libijskiego od czasu obalenia reżimu dyktatora Muammara Kadafiego w październiku 2011 r. Al-Drui był członkiem Tymczasowej Rady Narodowej, politycznej reprezentacji rebeliantów, którzy obalili reżim Kadafiego.

Syrta, położona w odległości 500 km na wschód od stolicy kraju - Trypolisu, była terenem ostatniego starcia podczas wojny domowej w Libii. Właśnie podczas walk w rejonie Syrty pochwycono i rozstrzelano Kadafiego kiedy usiłował ukryć się przed rebeliantami.

Wczoraj doszło też do starć między rywalizującymi milicjami plemion Awlad Sulejman i Tubu w rejonie miasta Sabha, na południu Libii. Podczas starć co najmniej 15 osób poniosło śmierć. Było to najkrwawsze starcie na tle etnicznym od czasu zawarcia porozumienia o zawieszeniu broni w marcu 2012 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Niepokoje w Libii. Będą zatapiać tankowce? Część portów znalazła się pod kontrolą rebeliantów. Rząd ostrzega przed próbami wywożenia ropy.
Globalne dostawy ropy poważnie zagrożone - _ Potencjalne straty będą zależeć od tego, co wydarzy się w tym tygodniu _ - przyznał jeden z dyrektorów firm wydobywczych.
Izrael oskarżony o atak. Stosunki z Libanem... Szyicki, radykalny Hezbollah w Libanie poinformował dzisiaj, że w nocy przed swym domem w Bejrucie zginął jeden z dowódców ugrupowania Hassan al-Lakis. O atak oskarżono Izrael.
Tagi: libia po wojnie, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz