Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
libia po wojnie
15.02.2014 11:16

Libia po wojnie. Masowa ucieczka 90 osadzonych z więzienia

Strażnicy zostali wezwani do jednej z cel, by pomóc więźniowi, który twierdził, że bardzo źle się czuje. Pozostali osadzeni zaatakowali strażników, otworzyli bramy zakładu karnego i uciekli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ponad 90 więźniów uciekło z zakładu karnego w mieście Zlitan, na północnym zachodzie Libii. W więzieniu przetrzymywanych było 220 przestępców, a pilnowało ich tylko czterech strażników - poinformowały lokalne władze.

Rzecznik lokalnych władz Zlitanu, Hassan bin Sofia, powiedział, że do masowej ucieczki doszło w piątek. Strażnicy zostali wezwani do jednej z cel, by pomóc więźniowi, który twierdził, że bardzo źle się czuje. Pozostali osadzeni zaatakowali strażników, otworzyli bramy zakładu karnego i uciekli.

19 uciekinierów wkrótce zostało schwytanych. Dwaj odnieśli obrażenia, gdy strażnicy otworzyli do nich ogień.

Sofia powiedział, że władze próbują obecnie nawiązać kontakt z rodzinami zbiegów, by przekonać ich do poddania się. Do podobnej ucieczki doszło 1 lutego na przedmieściach Trypolisu. Zbiegło wówczas 54 więźniów.

Ponad dwa lata po rewolcie, która obaliła dyktaturę Muammara Kaddafiego, w Libii nadal jest niespokojnie, a rząd centralny ma trudności z zapanowaniem nad rywalizującymi milicjami i radykalnymi islamistami.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak na siedzibę sztabu generalnego Armia libijska odparła atak na siedzibę sztabu generalnego w południowej dzielnicy Trypolisu. Napastników nie udało się zidentyfikować.
Libijczycy uwolnili egipskich dyplomatów Źródła w służbach bezpieczeństwa twierdzą, że porywacze uwolnili trzech pierwszych mężczyzn w ramach układu między Trypolisem a Kairem.
Jest stan wyjątkowy. Przez walki plemienne Parlament podjął tę decyzję po nadzwyczajnej sesji poświęconej sytuacji w mieście Sabha.
Tagi: libia po wojnie, więzienie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz