Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Libia nie chce przekazać syna Kadafiego

0
Podziel się:

Libia odwoła się od decyzji Międzynarodowego Trybunału Karnego, nakazującej przekazanie mu Saifa, syna byłego libijskiego dyktatora.

Saif al Islam - syn Muamara Kadafiego
Saif al Islam - syn Muamara Kadafiego (Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Libia odwoła się od decyzji Międzynarodowego Trybunału Karnego, nakazującej przekazanie mu syna byłego libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego, Saifa al-Islama - poinformowałSalah Baszir Margani, * minister sprawiedliwości Libii *.

_ Uczynimy wszystko co niezbędne aby przekonać trybunał, że Libia jest zdolna do przeprowadzenia uczciwego procesu Saifa al-Islama, zgodnie ze standardami międzynarodowymi _ - powiedział Margani w relacji oficjalnej agencji prasowej LANA.

Libia zakwestionowała prawo MTK do sądzenia syna nieżyjącego dyktatora twierdząc, że trybunał może interweniować tylko wtedy gdy krajowy system wymiary sprawiedliwości nie jest w stanie podołać wyzwaniu.

Sędziowie trybunału w Hadze odrzucili stanowisko Libii argumentując, że prawnicy rządu tego kraju nie udowodnili, iż władze badają te same przestępstwa, które badają międzynarodowi prokuratorzy. Ponadto wyrazili wątpliwość czy rząd Libii ma pełną kontrolę nad Saifem al-Islamem. Jest on obecnie przetrzymywany przez byłych rebeliantów w położonym na zachodzie Libii mieście Zintan, w którym władza rządu centralnego jest słaba.

MTK chce wytoczyć Saifowi al-Islamowi proces oskarżając go o zbrodnie, które miał popełnić podczas powstania, które zakończyło się upadkiem jego ojca w 2011 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Odłożyli proces syna Kadafiego. Dlaczego? Proces Saifa al-Islama, syna nieżyjącego dyktatora Muammara Kadafiego, został odłożony na czas nieokreślony.
Nie wydadzą syna Kadafiego. Kto go osądzi? Czworo członków delegacji Międzynarodowego Trybunału Karnego, zatrzymanych przez władze Libii, prawdopodobnie zostanie dzisiaj uwolnionych.
Przyjechali do syna dyktatora. Trafili do aresztu Delegacja Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) spędzi 45 dni w areszcie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)