Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
17.05.2011 07:47

Libia: Chcą sami osądzić Kaddafiego

Libijscy powstańcy z zadowoleniem odnieśli się do wniosku prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego o wydanie nakazu aresztowania dyktatora za zbrodnie przeciw ludzkości, lecz najpierw sami chcą go osądzić. Tymczasem NATO kontynuuje naloty na budynki sił bezpieczeństwa w Trypolisie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Libijscy powstańcy z zadowoleniem odnieśli się do wniosku prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego o wydanie nakazu aresztowania dyktatora za zbrodnie przeciw ludzkości, lecz najpierw sami chcą go osądzić. Tymczasem NATO kontynuuje naloty na budynki sił bezpieczeństwa w Trypolisie. *

- _ Narodowa Rada Libijska wita z zadowoleniem decyzję prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego Luisa Moreno-Ocampo _ - poinformował wiceprzewodniczący Rady Abdel Hafiz Ghoga. - _ Chcielibyśmy jednak, by najpierw zostali osądzeni w Libii, nim będą sądzeni przez sąd międzynarodowy _ - podkreślił przedstawiciel powstańców.

Zobacz relację Euronews z ogłoszenia decyzji prokuratora (ang.):

Luis Moreno-Ocampo wystąpił wczoraj z wnioskiem do sędziów o wydanie nakazu aresztowania przywódcy Libii Muammara Kaddafiego, jego syna Saifa al-Islama oraz szefa wywiadu Abdullaha al-Senussiego. Prokurator chce oskarżyć Kadafiego i jego syna o zbrodnie przeciwko ludzkości, a szefa wywiadu o brutalne tłumienie pokojowych demonstracji. Sędziowie MTK, jak pisze AFP, mogą zaakceptować wniosek prokuratora Moreno-Campo, odrzucić go lub poprosić o dodatkowe informacje.

Ogień w stolicy po nalotach Sojuszu

Po kolejnym nalocie sił powietrznych NATO w Trypolisie płonęły dziś rano budynki służb bezpieczeństwa wewnętrznego i ministerstwa do spraw walki z korupcją - podała agencja AFP.

Dwa zbombardowane budynki usytuowane są na tej samej ulicy, w centrum stolicy, niedaleko od rezydencji szefa libijskiego reżimu, Muammara Kadafiego. Nad ranem strażacy wciąż walczyli z pożarem pochłaniającym budynki - podaje AFP, nie precyzując jak poważne są zniszczenia.

Według ministerstwa do spraw walki z korupcją wśród pracowników resortu są ranni, nie podano jednak ich liczby, ani żadnych dodatkowych informacji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t139486.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jest;nakaz;aresztowania;kaddafiego;i;jego;syna,152,0,830360.html) Jest nakaz aresztowania Kaddafiego i jego syna Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Luis Moreno-Ocampo wystąpił z wnioskiem do sędziów o wydanie nakazu aresztowania przywódcy Libii Muammara Kadafiego, jego syna Saifa al-Islama oraz szefa wywiadu Abdullaha al-Senussiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t135243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;ranny;rzad;libijski;dementuje,231,0,829159.html) Kaddafi ranny? Rząd libijski dementuje Minister spraw zagranicznych Włoch Franco Frattini uznał za wiarygodną informację o tym, że libijski dyktator mógł zostać ranny w czasie operacji NATO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t137926.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/armia;kaddafiego;wycofuje;sie;nocny;nalot;na;trypolis,203,0,817355.html) Armia Kaddafiego wycofuje się. Nocny nalot na Trypolis Wojska dyktatora dostały się pod ostrzał sił powstańczych w czasie wycofywania się z Misraty.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz