Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lewica w Polsce. Miller: Nie ma wroga na lewicy, razem mamy szansę pokonać prawicę

0
Podziel się:

- W nowym kształcie SLD - Lewica Razem mamy wielkie szanse, żeby przerwać dominację prawicowych samorządów. Żeby ludziom żyło się mądrzej, zdrowiej, bezpieczniej, samorządnie - powiedział szef Sojuszu.

Lewica w Polsce. Miller: Nie ma wroga na lewicy, razem mamy szansę pokonać prawicę
(kprm.gov.pl)

- Nie ma wroga na lewicy, zjednoczeni mamy szanse pokonać prawicę - przekonywał dzisiaj szef SLD Leszek Miller podczas kongresu lewicowych partii i organizacji na Stadionie Narodowym.

_ - W nowym kształcie SLD - Lewica Razem mamy wielkie szanse, żeby przerwać dominację prawicowych samorządów. Żeby ludziom żyło się mądrzej, zdrowiej, bezpieczniej, samorządnie _ - powiedział szef Sojuszu.

Miller przedstawił zadania dla lewicowych samorządowców. Podkreślił, że w każdym powiecie powinna powstać podobna placówka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie na odpowiednio mniejszą skalę. Zaznaczył, że SLD opowiada się przeciwko prywatyzacji i komercjalizacji publicznych szpitali.

Postulatem SLD jest również posterunek policji w każdej gminie, program budowy mieszkań socjalnych oraz krajowy program pomocy dla gmin, które nie mają środków pozwalających na wykorzystanie unijnych funduszy na inwestycje.

Miller za konieczne uznał zmiany ustawowe pozwalające samorządowcom, w tym prezydentom i burmistrzom, ubiegać się o mandaty w Senacie.

_ Dzisiaj widzimy swoistą modę na fontanny i aquaparki. Chcemy wprowadzić inną modę: na mieszkania socjalne, na pracę blisko domu, bezpłatne przedszkole i żłobek. Na godne i zdrowe życie (). Na Polskę zrównoważonego rozwoju, gdzie wszyscy i wszędzie, niezależnie od miejsca zamieszkania i grubości portfela, mają jednakowe szanse _ - powiedział szef Sojuszu.

Miller część wystąpienia poświęcił porozumieniu na lewicy. W sobotę podpisały je m.in. SLD, Unia Pracy, Krajowa Partia Emerytów i Rencistów oraz przedstawiciele ponad 40 organizacji lewicowych i związków zawodowych.

Porozumienie podpisał też Ryszard Kalisz, poseł niezależny i lider Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska. Miller podkreślił, że z SLD łączą Kalisza _ dni wielkiej współpracy, ale także pewnych nieporozumień _. _ Jestem przekonany, że należy koncentrować się na tym co przed nami. Przyszłość jest ważniejsza niż nawet najbardziej przykre wspomnienia _ - mówił.

_ Nie ma wroga na lewicy. Są tylko siostry i bracia chwilowo odłączeni. Szukamy tego wszystkiego, co może nas połączyć, zbliżyć. Tylko razem możemy rzucić rękawicę jednoczącej się prawicy _ - przekonywał Miller.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller ceni Kopacz, ale pozostanie w opozycji - _ Będziemy w opozycji do rządu premier Ewy Kopacz, chyba że przekonamy się, iż program jej gabinetu jest programem SLD _ - powiedział szef Sojuszu.
"Szybka dymisja Tuska, Kopacz premierem" - Donald Tusk nie będzie przedstawicielem polskiego interesu w Brukseli - uważa przewodniczący SLD.
Leszek Miller marszałkiem Sejmu? Szef SLD... Szef SLD zdementował informacje o tym, że trwają rozmowy w sprawie powierzenia mu funkcji marszałka Sejmu.
Ryszard Kalisz zdradza wyborczy plan partii Kalisz poinformował ponadto, że do 3 września kandydaci mają poinformować zarząd i radę o zawartych porozumieniach; na początku września mają zostać zatwierdzone koalicje.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)