Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
10.03.2013 16:40

Leszek Miller zagrzewa członków SLD do walki

Szef SLD ocenia, że kampania poprzedzająca wybory samorządowe może być trudna, co wymaga od partii nowej strategii i nowych zachowań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Szef SLD Leszek Miller ocenił podczas niedzielnych obrad Mazowieckiej i Warszawskiej Rad Sojuszu, że kampania poprzedzająca wybory samorządowe może być trudna, co wymaga od partii nowej strategii i nowych zachowań. Apelował też o tworzenie pozytywnych programów wyborczych. *

_ - Wchodzimy w okres kampanii wyborczej do samorządów. Tak kampania może być trudna z różnych powodów, także z powodu okręgów jednomandatowych. To wymaga od nas nowej strategii i nowych zachowań _ - podkreślił Miller. Jak dodał, w tym kontekście wypowiedzi polityków Sojuszu muszą skupiać _ nie na krytyce przeciwników, ale pokazywać konstruktywne działania partii na rzecz obywateli _.

_ - Mamy swoją tradycję, jesteśmy zakorzenieni w środowiskach lokalnych, to daje nam siłę i znaczenie. Niewątpliwie w samorządach jesteśmy realną siłą polityczną. I warto to zauważyć, że SLD nie kończy się na reprezentacji w parlamencie _ - uważa lider Sojuszu.

_ - Nie uczestniczymy w rządzie, ale uczestniczymy w rządzeniu poprzez naszych radnych, burmistrzów, wójtów, którzy uczestniczą w wykonywaniu władzy. Jest to wielka odpowiedzialność, ale także szansa na pozytywny przykład działaczy SLD w samorządzie _ - podkreślił Miller.

Jak dodał, warto też mówić o tym, że SLD uważa, iż samorząd _ nie musi być terenem walki z rządem, ani też afirmacją rządu _. _ - A jeżeli to jest dobry samorząd, to on w pewnym stopniu może chronić obywateli przed rządem, osłabiać negatywne skutki rządu _ - zaznaczył polityk.

_ - Jeżeli zatem dobrze się przygotujemy do wyborów samorządowych, jeżeli będziemy mieli dobre wyniki do sejmików i rad, to musimy także odnieść sukces w wyborach bezpośrednich - w wyborach wójtów, burmistrzów, prezydentów _ - apelował lider SLD. Zauważył, że dla większości obserwatorów ten właśnie wynik jest ilustracją powodzenia lub niepowodzenia danej partii w wyborach.

Miller zachęcał uczestników spotkania, aby w kampanii wyborczej przypominali podczas spotkań z wyborcami o wielkim udziale SLD w reformie samorządowej. Dodał, że bez SLD nie byłoby samorządowych województw, powiatów oraz nie byłoby specjalnych rozwiązań finansowych, a także nie byłoby bezpośrednich wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Wybory samorządowe odbędą się jesienią 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
"Polityka jest jak opium - bardzo wciąga" Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski, że nie ma rozłamu w SLD i nie będzie.
Tusk i Kaczyński z nadzieją czekają na kryzys O tym, co wyrwie nas z politycznego matriksa - pisze Andrzej Zwoliński.
SLD wychodzi na ulice i pisze raport Sojusz będzie chciał w ten sposób rozpocząć swoją kampanię przed wyborami samorządowymi w 2014 roku.
Tagi: wybory samorządowe 2014, sld, wybory, samorząd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz