Notowania

Przejdź na
służba zdrowia
19.06.2012 11:34

Lekarz wyniósł karty pacjentów ze szpitala psychiatrycznego. Zobacz, co mu grozi

Medyk tłumaczył, że miał zamiar pogłębiać swoją wiedzę psychologiczną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thelinke/iStockphoto)

Do 2 lat więzienia grozi lekarzowi, któremu policja zarzuciła ukrywanie dokumentacji medycznej. Medyk miał z poradni szpitala psychiatrycznego w Obrzycach (Lubuskie) zabrać 120 kart pacjentów - poinformował rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.

O brakach w dokumentacji szpital powiadomił policję na początku tego roku. Przeprowadzone wówczas oględziny wskazywały, że karty pacjentów mogła zabrać jedynie osoba mająca dostęp do tych dokumentów. Nie stwierdzono śladów włamania.

W tej sytuacji śledczy zaczęli sprawdzać pracowników szpitala mających dostęp do takich dokumentów. Podejrzenia padły na 42-letniego lekarza psychiatrę, który wcześniej pracował w tej placówce.

_ - Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci odnaleźli i zabezpieczyli ponad dwadzieścia kart pacjentów. Dokumentacja medyczna szczegółowo odnosiła się do każdego ze szpitalnych przypadków, a zatrzymany lekarz nie miał prawa wynosić jej z placówki, ani też w opisany sposób nią dysponować _ - powiedział Konieczny.

Rzecznik dodał, że śledczy poszukują jeszcze stu kart pacjentów.

Składając wyjaśnienia lekarz nie chciał wyjawić do czego potrzebna była mu dokumentacja medyczna. Tłumaczył jedynie, że miał zamiar pogłębiać swoją wiedzę psychologiczną.

Czytaj więcej w Money.pl
Trybunał Praw Człowieka zbada sprawę Polki Kobieta została poddana sterylizacji bez jej zgody.
Sprzedali szpital za 50 tys. zł. CBA w akcji CBA bada sprawę sprzedaży szpitala w Środzie Śląskiej za 50 tysięcy złotych i przekazania działki pod budowę nowej lecznicy.
Tymoszenko marzy o areszcie domowym Niemieccy lekarze, którzy badali Julię Tymoszenko powątpiewają w to, że byłą ukraińską premier uda się wyleczyć w szpitalu w Charkowie.
Tagi: służba zdrowia, szpital psychiatryczny, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz