Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
michael jackson
29.11.2011 20:17

Lekarz Jacksona skazany na 4 lata więzienia

Prowadzący sprawę sędzia Michael Pastor odrzucił wniosek obrony o warunkowe zawieszenie kary.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

*Na cztery lata więzienia skazał sąd w Los Angeles doktora Conrada Murraya, osobistego lekarza Michaela Jacksona, uznanego trzy tygodnie temu przez ławę przysięgłych za winnego nieumyślnego zabójstwa króla muzyki pop. *

Prowadzący sprawę sędzia Michael Pastor odrzucił wniosek obrony o warunkowe zawieszenie kary i w uzasadnieniu wyroku podkreślił liczne okoliczności obciążające oskarżonego.

25 czerwca 2009 r. Murray podał Jacksonowi w jego domu silny środek znieczulający propofol oraz inne medykamenty, co spowodowało śmierć piosenkarza. Propofolu używa się jedynie przy operacjach i można go aplikować tylko w warunkach szpitalnych.

Mimo wyroku czterech lat Murray odsiedzi tylko dwa lata, zgodnie z prawem w Kalifornii, na podstawie którego osoby popełniające przestępstwa bez użycia przemocy i uprzednio niekarane mają odbyć karę skróconą w lżejszym więzieniu komunalnym. Uzasadnia się to przepełnieniem więzień stanowych.

W długim przemówieniu przed ogłoszeniem wyroku sędzia Pastor podkreślił, że postępowanie Murraya było _ rażącym i niedopuszczalnym naruszeniem etyki lekarskiej _, a nie przykładem błędu w sztuce medycznej, jak twierdzili obrońcy oskarżonego.

Przypomniał, że Murray _ nie okazał absolutnie żadnej skruchy _ ani poczucia odpowiedzialności i usiłował ukryć i zatuszować swój postępek, uciekając się do licznych kłamstw.

Adwokacji oskarżonego argumentowali, że był on pod presją Jacksona. Gwiazdor przygotowywał się do serii koncertów w Europie i cierpiąc na bezsenność domagał się od swego lekarza silnych środków nasennych i znieczulających. Obrońcy podkreślali też, że Murray nie był dotychczas karany, i utrzymywali, że sama utrata licencji medycznej zarządzona przez sąd będzie wystarczająco dotkliwa.

Prokuratorzy wnioskowali o jak najsurowszą karę, twierdząc, że doktorem kierowały pobudki materialne - wysokie honoraria obiecane mu przez Jacksona. Podkreślali, że zabijając go, Murray pozbawił jego dzieci ojca. Surowego wyroku domagała się też rodzina piosenkarza i wielu jego wielbicieli.

Sędzia odmówił zawieszenia kary, argumentując, że Murray _ okazał taką zbrodniczą lekkomyślność, że stanowi zagrożenie dla społeczeństwa _.

Czytaj więcej o procesie lekarza Jacksona
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t157377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/proces;lekarza;jacksona;razace;zaniedbania;i;brak;kompetencji,152,0,921496.html) Pokazali zdjęcia martwego Jacksona Conrad Murray wszedł do sądu bocznymi drzwiami, unikając kontaktu z mediami. Grożą mu cztery lata wiezienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t128268.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/lekarz;jacksona;zacieral;dowody,66,0,748354.html) Lekarz Jacksona zacierał dowody Zdaniem prokuratora zwlekał z wezwaniem pogotowia i nie znał zasad pierwszej pomocy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/lekarz;jacksona;winny;nieumyslnego;zabojstwa,83,0,960083.html) To on jest winny śmierci Michaela Jacksona Tak orzekł sąd przysięgłych w Los Angeles. Grozi mu kara do czterech lat więzienia.
Tagi: michael jackson, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz