Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Legalizacja marihuany? Trwa głosowanie

0
Podziel się:

Referenda w tej sprawie odbywają się dziś w Oregonie i na Alasce, a także w mieście Waszyngton.

Legalizacja marihuany? Trwa głosowanie
(iStockphoto)
bESVmQrV

Dziś w Stanach Zjednoczonych wybory do Kongresu a także władz lokalnych. Przy okazji Amerykanie będą odpowiadać na pytania w różnego rodzaju referendach. Kilka z nich dotyczą legalizacji marihuany.

W tej chwili tak zwana rekreacyjna marihuana jest legalna w dwóch stanach - Kolorado i Waszyngton. Wkrótce może być ich pięć bowiem referenda w tej sprawie odbędą się dziś w Oregonie i na Alasce, a także w mieście Waszyngton. Według sondaży w stolicy USA około dwóch trzecich mieszkańców popiera legalizację marihuany.

_ - Nigdy nie paliłem marihuany ani nie piłem alkoholu - przyznaje jeden ze zwolenników legalizacji . - Myślę, że obie używki są podobne. Uważam, że legalizacja zapewni lepsza kontrolę rynku marihuany _. _ Absolutnie jestem za legalizacją. Dzięki temu pozbędziemy się kryminalnego elementu, który z nią jest teraz związany. _ _ Dla mnie to żaden problem. Marihuana jest chemicznie i społecznie zbliżona do alkoholu _.

bESVmQrX

W stanach Oregon i Alaska też większość ankietowanych popiera legalizację marihuany ale ich przewaga nad przeciwnikami jest stosunkowo niewielka. Na granicy 60-procentowego poparcia wymaganego przez konstytucję Florydy jest też legalizacja medycznej marihuany na Florydzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Tutaj Polacy głosują już dzisiaj. Wybierają... W Stanach Zjednoczonych Amerykanie głosują dziś w wyborach do Kongresu. Decydują również o obsadzeniu najważniejszych lokalnych stanowisk.
Ci Amerykanie od dziś legalnie palą trawkę Pierwsi klienci zaczęli zbierać się przed sklepami z _ trawką _ na długo przed otwarciem.
Rząd legalizuje marihuanę. Większość przeciw Ustawa większym poparciem cieszy się w wyższych klasach społecznych, gdzie pochwala ją 40 procent uczestników badania. W niższej klasie średniej popiera ją 19 procent badanych.
bESVmQsy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)