Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łatwiej będzie wejść do rosyjskiej Dumy

0
Podziel się:

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zgłosił projekt ustawy, obniżającej z 7 proc. do 5 proc. głosów próg wyborczy.

Łatwiej będzie wejść do rosyjskiej Dumy
(ec.europa.eu)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zgłosił projekt ustawy, obniżającej z 7 proc. do 5 proc. głosów próg wyborczy, pozwalający partiom politycznym wejść do parlamentu.

W przeszłości w Rosji obowiązywał próg 5-procentowy, ale poprzednik Miedwiediewa na urzędzie prezydenta - obecny premier Władimir Putin - podniósł go przed wyborami parlamentarnymi w 2007 roku.

Miedwiediew wielokrotnie podkreślał, że Rosji potrzebna jest większa konkurencja polityczna.

W czwartek prezydent mówił, że obniżony próg będzie obowiązywał dopiero po wyborach parlamentarnych w grudniu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t139615.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;vs;putin;nie;chodzi;o;show,160,0,831648.html) Miedwiediew vs. Putin? Nie chodzi o show Prezydent Rosji niebawem podejmie decyzje, czy wystartuje w wyborach prezydenckich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t83733.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;nie;mowi;o;wyborach;zrezygnuje,11,0,813323.html) Putin nie mówi o wyborach. Zrezygnuje? Wcześniej Jedna Rosja, wyznaczyła sobie za priorytet jego kandydaturę na fotel prezydenta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t94081.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;w;sondazach;przed;miedwiediewem,240,0,812272.html) Putin w sondażach przed Miedwiediewem Według Centrum Lewady, zaufanie do premiera Putina deklaruje wciąż 70 proc. obywateli Rosji, a do prezydenta Miedwiediewa - 65 proc.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)