Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
06.05.2010 08:28

Kwiatkowski: Wycieczki w miejsce katastrofy niesmaczne

Minister poprosił o lepszą ochronę terenu, gdzie rozbił się TU-154.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że żadne względy techniczne nie usprawiedliwiają zaniedbań w sprawie zabezpieczenia miejsca katastrofy pod Smoleńskiem.

Wczoraj media donosiły, że teren wokół lotniska nie został ogrodzony i dostawały się tam postronne osoby. Według świadków, na terenie przy lotnisku _ Siewiernyj _są porozrzucane szczątki rzeczy osobistych ofiar katastrofy.

Gość Sygnałów Dnia w Polskim Radiu poinformował, że przekazał prokuratorowi generalnemu Andrzejowi Seremetowi, który udał się wczoraj do Moskwy, wniosek włączenia kwestii zabezpieczenia terenu katastrofy do prac rosyjskich śledczych.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO:

Po interwencji ambasady Polski w Rosji u władz obwodu smoleńskiego, rosyjskie służby zapowiedziały, że na miejscu pojawią się dodatkowe patrole policyjne.

Minister sprawiedliwości dodał, że urządzanie wycieczek na teren katastrofy prezydenckiego samolotu nie jest najlepszą formą oddawania czci ofiarom tragedii.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO:

Minister podkreślił, że teren katastrofy, w której zginęło 96 zasłużonych dla Polski osób, w tym prezydent, w żadnym wypadku nie może być traktowany jako atrakcja turystyczna.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: katastrofa w smoleńsku, kwiatkowski, katastrofa, smoleńsk, wycieczki, samolot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz