Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwiatkowski: Wycieczki w miejsce katastrofy niesmaczne

0
Podziel się:

Minister poprosił o lepszą ochronę terenu, gdzie rozbił się TU-154.

Kwiatkowski: Wycieczki w miejsce katastrofy niesmaczne
(kprm.gov.pl)
bEKpFNCd

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że żadne względy techniczne nie usprawiedliwiają zaniedbań w sprawie zabezpieczenia miejsca katastrofy pod Smoleńskiem.

Wczoraj media donosiły, że teren wokół lotniska nie został ogrodzony i dostawały się tam postronne osoby. Według świadków, na terenie przy lotnisku _ Siewiernyj _są porozrzucane szczątki rzeczy osobistych ofiar katastrofy.

Gość Sygnałów Dnia w Polskim Radiu poinformował, że przekazał prokuratorowi generalnemu Andrzejowi Seremetowi, który udał się wczoraj do Moskwy, wniosek włączenia kwestii zabezpieczenia terenu katastrofy do prac rosyjskich śledczych.

bEKpFNCf

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO:

Po interwencji ambasady Polski w Rosji u władz obwodu smoleńskiego, rosyjskie służby zapowiedziały, że na miejscu pojawią się dodatkowe patrole policyjne.

Minister sprawiedliwości dodał, że urządzanie wycieczek na teren katastrofy prezydenckiego samolotu nie jest najlepszą formą oddawania czci ofiarom tragedii.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO:

Minister podkreślił, że teren katastrofy, w której zginęło 96 zasłużonych dla Polski osób, w tym prezydent, w żadnym wypadku nie może być traktowany jako atrakcja turystyczna.

bEKpFNCl

ZOBACZ TAKŻE:

bEKpFNCG
KOMENTARZE
(0)