Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
olechowski
27.01.2010 10:00

Kwiatkowski sprawdzi sprawę Piskorskiego

Poprosił go o to w specjalnym liście kandydat na prezydenta Andrzej Olechowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział, że szczegółowo przeanalizuje pismo Andrzeja Olechowskiego w sprawie śledztwa i zarzutu postawionego Pawłowi Piskorskiemu.

_ - Mogę potwierdzić, że wpłynęło takie pismo do Ministerstwa Sprawiedliwości i będzie przeze mnie i przez moich współpracowników analizowane, także w kontekście zawartych w nim wątpliwości, i pan Olechowski dostanie odpowiedź _ - powiedział minister w TVN24.

Szef Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski usłyszał w poniedziałek w warszawskiej prokuraturze okręgowej zarzut użycia sfałszowanego dokumentu. Chodzi o posłużenie się w 2001 r. w Urzędzie Skarbowym nieprawdziwą umową sprzedaży przedmiotów antykwarycznych z 1997 r.; za ten czyn grozi do 5 lat więzienia.

Piskorski nie przyznał się, a sam zarzut określił jako _ całkowicie nieprawdziwy _. Zdaniem Olechowskiego, śledztwo prokuratury jest tendencyjne, a ona sama nie jest w tej sprawie bezstronna.

_ - Postawienie zarzutów panu Piskorskiemu jest bolesnym ciosem dla moich przygotowań do wyborów prezydenckich _ - napisał Olechowski w oświadczeniu. - _ Wspólnie uważamy, że, wobec energii, którą Piskorski będzie musiał poświęcić na obronę swojego dobrego imienia, nie będzie mógł kierować moją kampanią wyborczą. Niełatwo go będzie zastąpić _ - podkreślił.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: olechowski, kwiatkowski, piskorski, list, prokuratura, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz