Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czarne skrzynki
21.02.2011 11:54

Kwiatkowski przesłuchany w Krakowie

Chodzi o odsłuch czarnych skrzynek Tu-154M w krakowskim Instytucie Ekspertyz Sądowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Krakowska prokuratura, badająca sprawę odsłuchania zapisów z czarnych skrzynek Tu-154M w krakowskim Instytucie Ekspertyz Sądowych, przesłuchała w charakterze świadka ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego.

_ - Mogę powiedzieć, że minister Kwiatkowski został przesłuchany. Doszło do tego w niedzielę w Krakowie _ - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Dodała, że śledztwo w tej sprawie zostało przedłużone do 25 marca. Rzecznik zaznaczyła, że przesłuchanie ministra sprawiedliwości zostało zaplanowane jako jedna z czynności w toku prowadzonego śledztwa. Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji na temat szczegółów postępowania.

Minister sprawiedliwości został przesłuchany w toku śledztwa, jakie od końca listopada prowadzi krakowska prokuratura. Dotyczy ono _ rozpowszechnienia bez zezwolenia w dniu 15 października na terenie Instytutu Ekspertyz Sądowych wiadomości z postępowania przygotowawczego Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w postaci fragmentów z nagrania rozmów na pokładzie samolotu Tu-154M _.

Śledztwo związane jest z odsłuchiwaniem przez ministra sprawiedliwości 15 października w krakowskim IES fragmentów nagrań czarnych skrzynek samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia ub. roku. Prokuratura wojskowa chce, by wyjaśniono, czy doszło w ten sposób do rozpowszechnienia bez zgody prokuratora wiadomości ze śledztwa.

21 października rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa poinformował, że Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie, prowadząca śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, postanowiła przekazać Prokuraturze Okręgowej w Krakowie sprawę domniemanego _ rozpowszechniania publicznego, bez zezwolenia prokuratora, wiadomości z postępowania przygotowawczego zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym _. Za taki czyn Kodeks karny przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Prokuratura Okręgowa w Krakowie po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa.

W śledztwie przesłuchani zostali niektórzy dziennikarze uczestniczący w październikowej konferencji prasowej z ministrem w Instytucie Ekspertyz Sądowych. Prokuratura uzyskała też zarejestrowane i wyemitowane wówczas materiały dziennikarskie. Przesłuchano także pracowników Instytutu Ekspertyz Sądowych.

Jak powiedział dziennikarzom obecny na początku lutego w Krakowie minister Krzysztof Kwiatkowski, nigdy nie prosił i nie oczekiwał, żeby _ przedstawić mi inny materiał niż materiał poglądowy _.

W związku z odsłuchaniem przez ministra Kwiatkowskiego fragmentów nagrań z czarnych skrzynek Tu-154M posłowie PiS mówili o potrzebie jego zdymisjonowania.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t85721.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kwiatkowski;odsluchal;bedzie;przesluchany,3,0,772099.html) Kwiatkowski odsłuchał. Będzie przesłuchany Minister prezentował dziennikarzom nagrania z czarnych skrzynek Tu-154M.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t20472.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;donosi;na;millera;za;czarne;skrzynki,172,0,707500.html) Macierewicz donosi na Millera za czarne skrzynki Poseł PiS: Minister przejmując od Rosjan kopie zapisów, poświadczył nieprawdę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t113535.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prokuratura;zbada;czy;kwiatkowski;nie;zlamal;prawa,250,0,696826.html) Prokuratura zbada czy Kwiatkowski nie złamał prawa Za odsłuchanie nagrań może mu grozić kara dwóch lat więzienia.
Tagi: czarne skrzynki, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz