Notowania

Przejdź na
krzysztof kwiatkowski
15.02.2011 15:11

Kwiatkowski odsłuchał. Będzie przesłuchany

Minister prezentował dziennikarzom nagrania z czarnych skrzynek Tu-154M.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Krakowska prokuratura, badająca sprawę odsłuchania zapisów z czarnych skrzynek Tu-154M w krakowskim Instytucie Ekspertyz Sądowych, przesłucha w charakterze świadka ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego.

_ - Decyzja w sprawie przesłuchania ministra sprawiedliwości zapadła. Nie ma jeszcze wyznaczonej daty przesłuchania _ - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska. Minister zostanie przesłuchany w charakterze świadka.

Minister sprawiedliwości zostanie przesłuchany w toku śledztwa, jakie od końca listopada prowadzi krakowska prokuratura. Dotyczy ono _ rozpowszechnienia bez zezwolenia w dniu 15 października na terenie Instytutu Ekspertyz Sądowych wiadomości z postępowania przygotowawczego Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w postaci fragmentów z nagrania rozmów na pokładzie samolotu Tu-154M _.

Śledztwo związane jest z odsłuchiwaniem przez ministra sprawiedliwości 15 października w krakowskim IES fragmentów nagrań czarnych skrzynek samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia ub. roku. Prokuratura wojskowa chce, by wyjaśniono, czy doszło w ten sposób do rozpowszechnienia bez zgody prokuratora wiadomości ze śledztwa.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t130037.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rosjanie;nie;chca;oddac;wraku;tupolewa,63,0,769343.html) Rosjanie nie chcą oddać wraku Tupolewa

21 października rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa poinformował, że Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie, prowadząca śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, postanowiła przekazać Prokuraturze Okręgowej w Krakowie sprawę domniemanego _ rozpowszechniania publicznego, bez zezwolenia prokuratora, wiadomości z postępowania przygotowawczego zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym _. Za taki czyn Kodeks karny przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Prokuratura Okręgowa w Krakowie po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa. W śledztwie przesłuchani zostali niektórzy dziennikarze uczestniczący w październikowej konferencji prasowej z ministrem w Instytucie Ekspertyz Sądowych. Prokuratura uzyskała też zarejestrowane i wyemitowane wówczas materiały dziennikarskie. Przesłuchano także pracowników Instytutu Ekspertyz Sądowych.

Jak powiedział dziennikarzom obecny na początku lutego w Krakowie minister Krzysztof Kwiatkowski, nigdy nie prosił i nie oczekiwał, żeby _ przedstawić mi inny materiał niż materiał poglądowy _.

W związku z odsłuchaniem przez ministra Kwiatkowskiego fragmentów nagrań z czarnych skrzynek Tu-154M posłowie PiS mówili o potrzebie jego zdymisjonowania.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/t97447.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;kwiatkowski;nie;decydowal;co;odslucha,117,0,694901.html) Schetyna: Kwiatkowski nie decydował, co odsłucha Minister nie ponosi winy za odsłuchanie czarnych skrzynek tupolewa - twierdzi Schetyna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t113535.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kwiatkowski;odsluchujac;czarne;skrzynki;zlamal;prawo,32,0,693536.html) Kwiatkowski odsłuchując czarne skrzynki złamał prawo? Prokuratura zaskoczona zachowaniem ministra sprawiedliwości: _ Nie miał na to zgody. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t80066.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gras;to;polscy;eksperci;otworzyli;czarne;skrzynki,222,0,608478.html) Graś: To polscy eksperci otworzyli czarne skrzynki Polska i rosyjska prokuratura współpracują w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy.
Tagi: krzysztof kwiatkowski, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz