Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwaśniewski zmusi szefa SLD do szybkiego odejścia?

0
Podziel się:

Były prezydent rozmówi się dziś z największym przegranym tych wyborów.

Kwaśniewski zmusi szefa SLD do szybkiego odejścia?
(ec.europa.eu)
bEKWhfmJ

Ważą się polityczne losy przewodniczącego SLD Grzegorza Napieralskiego. Dziś Lider Sojuszu ma spotkać się z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. Mają rozmawiać o przyszłości partii.

Tematem rozmowy polityków będzie zapewne podsumowanie wyniku wyborczego SLD oraz przyszłość w tej partii Grzegorza Napieralskiego.

_ - Rozmawiam z wieloma różnymi osobami. Dzisiaj krótka rozmowa z prezydentem. Godzinę jeszcze ustalimy. Cykl różnych spotkań do kongresu na pewno przede mną bardzo długi. Rozmawiamy o przyszłości lewicy w Polsce, co trzeba zrobić, aby SLD i polska lewica odgrywały większą rolę, niż teraz _ - podkreślił.

bEKWhfmL

Napieralski w poniedziałek przeprosił wyborców za słaby wynik wyborczy SLD i zapowiedział szybkie, przedterminowe zwołanie kongresu SLD, który wybierze jego nowe władze. Zapowiedział, że sam nie będzie się ubiegał o przewodnictwo w partii.

Dziennikarze pytali go również o to, kto może być kandydatem na szefa Sojuszu i szefem klubu SLD. _ Kto zostanie szefem partii, bądź szefową partii zdecyduje kongres. Zostawmy to członkom partii. Podjąłem decyzję o niestartowaniu w tych wyborach. Trzymam kciuki, żeby jak najlepsza dyskusja programowa odbyła się w partii. Będę w niej uczestniczył _ - zapowiedział.

Tymczasem posłanka PiS Jadwiga Wiśniewska uważa, że lider Sojuszu będzie w najbliższym czasie marginalizowany.


POSŁUCHAJ JADWIGĘ WIŚNIEWSKĄ:

Z kolei politolog, doktor Olgierd Annusewicz uważa, że Napieralski, na razie będzie musiał przez jakiś czas pozostać na drugim planie. _ - Możliwe, że wypłynie za cztery, pięć lat, podobnie jak to było z Waldemarem Pawlakiem, który na lata zniknął z PSL - _mówi.


bEKWhfmR

POSŁUCHAJ POLITOLOGA:

Grzegorz Napieralski zdecydował, że nie będzie ponownie kandydował na przewodniczącego SLD. Zapowiedział, że chce, aby w dopiero przyszłym tygodniu, w czwartek, zebrał się klub parlamentarny SLD, by wyłonić nowe władze.

Podkreślił też, że do czasu kongresu SLD będzie konsultował się ws. przyszłości Sojuszu.

bEKWhfmS

_ - Chciałbym, żeby jak najszybciej został zwołany klub parlamentarny. Zaproponowałem kolegom i koleżankom, aby to spotkanie odbyło się w przyszły czwartek. Muszą być wybrane nowe władze _ - powiedział Napieralski.

Pytany o swoje plany powyborcze Napieralski powiedział, że są one związane z przeprowadzeniem kampanii sprawozdawczo-wyborczej. _ Jestem parlamentarzystą, będę angażował się w prace parlamentarne _ - podkreślił.

O Polsce po wyborach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t161142.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/napieralski;u;prezydenta;ciesze;sie;ze;mielismy;osobny;dzien,105,0,936041.html) Napieralski w Pałacu. "Wątki osobiste" Szef SLD rozmawiał z prezydentem o tym, czy jego partia poprze rząd PO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t160846.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rozlam;w;platformie;tusk;jak;zelazna;dama,84,0,936020.html) Wojna w Platformie. Tusk powtarza manewr "żelaznej damy"? - _ Na pewno to byłby dobry news, gdyby tydzień po wyborach Platforma się rozpadła _ - mówi posłanka PO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t161115.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ludzie;palikota;chca;zmieniac;polakow,218,0,935898.html) Były szef "Nie": "Już czas, zmienimy Polaków" Były zastępca Urbana, a obecnie poseł i rzecznik Ruchu Palikota, mówi o planach na najbliższe lata.
bEKWhfnm
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)