Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kwaśniewski z Coxem wywiozą Tymoszenko?

0
Podziel się:

Komsomolska Prawda twierdzi, że ukraińska opozycja zna nawet dokładną datę wyjazdu byłej premier do Niemiec.

Kwaśniewski z Coxem wywiozą Tymoszenko?
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)

Ukraińska prasa różnie ocenia szanse misji Parlamentu Europejskiego na rozwiązanie sprawy Julii Tymoszenko. Wczoraj ustalono, że Pat Cox i Aleksander Kwaśniewski będą pracowali nad tym jeszcze przez miesiąc.

_ Kommersant _ zaznacza, że doradcy Julii Tymoszenko, którzy jeszcze niedawno mówili, że była premier wyjedzie na leczenie bez żadnych warunków wstępnych, teraz je stawiają: skazana musi być wcześniej ułaskawiona.

De facto opozycjoniści odrzucają także propozycję rządzącej większości, przygotowania ustawy, która pozwalałaby skazanym na wyjazd na leczenie za granicę.

_ Kommersant _ twierdzi, że jego źródła w otoczeniu Wiktora Janukowycza wysyłają sprzeczne informacje co do tego, czy prezydent zdecyduje się na wypuszczenie Julii Tymoszenko na leczenie w Niemczech, choć ostatnio skłaniają się ku temu, że najprawdopodobniej sprawa nie zostanie rozwiązana do szczytu w Wilnie. Oznaczałoby to, że umowa stowarzyszeniowa Kijowa i Brukseli nie będzie podpisana.

Tymczasem _ Komsomolska Prawda _ twierdzi, że ukraińska opozycja zna nawet dokładną datę wyjazdu byłej premier do Niemiec.

Dziennik przekonuje, że wydarzenia najprawdopodobniej będą rozwijać się według następującego scenariusza: Rada Najwyższa przyjmuje ustawę pozwalającą na przerwę w odbywaniu kary, na leczenie za granicą, Julia Tymoszenko zwraca się o to do sądu, a ten wydaje zgodę.

Uwolnienia byłej ukraińskiej premier, skazanej za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją, domaga się UE. To jeden z warunków podpisania umowy stowarzyszeniowej z Kijowem, co ma nastąpić pod koniec listopada w Wilnie.

Komisarz UE ds. rozszerzenia Stefan Fuele oczekuje, że wkrótce Tymoszenko będzie mogła wyjechać na leczenie do Niemiec. _ Nie jesteśmy od tego daleko _ - powiedział Fuele, cytowany przez agencje.

Czytaj więcej w Money.pl
Kwaśniewski: Ukraina nie spełnia warunków Konferencja przewodniczących Parlamentu Europejskiego postanowiła przedłużyć misję Kwaśniewskiego i Coxa o miesiąc, do 15 listopada.
Unia Europejska naciska ws. Tymoszenko Unia Europejska oczekuje od władz Ukrainy bardziej zdecydowanych działań na rzecz rozwiązania problemu więzionej byłej premier Julii Tymoszenko.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)