Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kwaśniewski: "Kijów gotowy do dialogu z Moskwą"

0
Podziel się

Nowe władze Ukrainy z zaprzysiężonym w sobotę prezydentem Petrem Poroszenką
gotowe są do pokojowego dialogu z Federacją Rosyjską - ocenił były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski po inauguracji Poroszenki w Kijowie.

Kwaśniewski: "Kijów gotowy do dialogu z Moskwą"
bEqZRKDF

_ - Nowe władze Ukrainy z zaprzysiężonym dziś prezydentem Petrem Poroszenką gotowe są do pokojowego dialogu z Federacją Rosyjską _ - ocenił były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski po inauguracji Poroszenki w Kijowie.

_ - Ukraina gotowa jest do pracy, gotowa do dialogu z Rosją. Pytanie jednak, jaka będzie odpowiedź Rosji? Jeśli odpowiedzią będzie dialog, to dobrze. Jeśli odpowiedzią będzie dalsze wspieranie separatystów, dostawy broni i pieniędzy - to będzie bardzo źle _ - powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

Według Kwaśniewskiego Ukraina nadal potrzebuje silnego wsparcia ze strony Zachodu. _ Najważniejsze, by Zachód, Europa, USA i Kanada rozmawiały z Rosją serio, by Rosja wiedziała, że taka polityka nie będzie popierana _ - oświadczył b. prezydent.

bEqZRKDH

Poroszenko zaprzysiężony. Przejął zwierzchnictwo nad armią

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/poroszenko-zaprzysiezony-przejal-zwierzchnictwo-nad-armia-g720605.html)
Czytaj więcej w Money.pl
Plan dla Ukrainy. "Nie chcę zemsty, ani wojny" Zebrani wstali z miejsc na zapewnienie Poroszenki, że Ukraina nie godzi się z aneksją Krymu.
"Poroszenko daje nadzieję na zmiany" Unijny komisarz Guenter Verheugen przyznał, że przez lata UE zaniedbywała ten kraj, traktując go niczym terra incognita.
W sprawie Ukrainy wciąż nie ufają Putinowi Kamienna twarz Merkel podczas spotkania z Putinem jest odzwierciedleniem bezradności Zachodu - komentuje niemiecka prasa.
bEqZRKEi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)