Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kuria przeprasza ofiary księdza pedofila

0
Podziel się:

-Nade wszystko przepraszamy i wyrażamy głębokie współczucie ofiarom działań księdza i wszystkim dotkniętym tą sprawą - napisano w oświadczeniu.

Kuria przeprasza ofiary księdza pedofila
(Loozrboy/CC/FLickr)

Kuria Diecezji Łowickiej przeprasza ofiary księdza Sławomira S. Wczoraj Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej skazał go na 8,5 roku więzienia za wykorzystanie seksualne pięciu chłopców.

Dziś na stronie internetowej diecezji łowickiej -w której ksiądz Sławomir S. był proboszczem- pojawiły się przeprosiny. _ Czyny, za które ksiądz został skazany nie powinny mieć miejsca. _

_ _

_ Nade wszystko przepraszamy i wyrażamy głębokie współczucie ofiarom działań księdza i wszystkim dotkniętym tą sprawą _ - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez rzecznika prasowego diecezji księdza Piotra Karpińskiego.

Rzecznik poinformował, że Kuria zdecydowała się jedynie na wydanie pisemnego oświadczenia natomiast nie udziela żadnych komentarzy.

Kuria zwraca uwagę ,że natychmiast po pojawieniu się zarzutów odsunęła księdza Sławomira S. od pracy duszpasterskiej i odwołała go z funkcji proboszcza w Szczukach. Kościół współpracował w tej sprawie ze służbami świeckimi. Poinformowano również Watykan. Na koniec kuria zapewnia, że poszkodowani mogą liczyć na pomoc duszpasterską i terapeutyczną.

Rawska prokuratura wszczęła śledztwo po tym, jak zawiadomienie złożył jeden z pokrzywdzonych, który teraz jest już dorosłym mężczyzną. Ksiądz został zatrzymany w kwietniu ub.r. Zarzuty dotyczą okresu od stycznia 2002 do stycznia 2009 roku.

Według prokuratury oskarżony dopuszczał się zachowań o charakterze seksualnym w stosunku do pięciu chłopców, którzy w chwili tych czynów mieli od 13 do 15 lat. Miał ich w pewien sposób uzależniać od siebie, płacąc im za wykonanie drobnych prac, pożyczając pieniądze, doładowując telefony komórkowe.

Zaraz po wyroku mecenas skazanego duchownego zapowiedział, że złoży apelację. W sądzie pozytywnie o byłym proboszczu mówili jego parafianie.

Czytaj więcej w Money.pl
Proboszcz skazany na osiem lat za pedofilię Sąd uznał, że ksiądz jest winny molestowania seksualnego pięciu chłopców.
Nauczyciel pedofil skazany na 6 lat więzienia Do przestępstwa doszło w połowie 2010 roku. Mężczyźnie odebrano również prawo do nauczania. Był on pedagogiem z 20-letnim stażem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)