Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
epidemia wirusa ebola
13.09.2014 09:54

Kuba wesprze Sierra Leone w walce z ebolą

Kuba wyśle do Sierra Leone ponad 160 pracowników służby zdrowia, którzy będą pomagali w zwalczaniu epidemii eboli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(European Commission DG ECHO)

Minister zdrowia Roberto Morales Ojeda zapowiedział, że pierwsza grupa lekarzy i pielęgniarzy wyruszy do Afryki w przyszłym miesiącu.

Kontyngent wsparcia, który uda się do Sierra Leone na pół roku, będzie się składał z lekarzy, pielęgniarzy, epidemiologów oraz specjalistów od chorób zakaźnych. Każda z tych osób pracowała już na kontynencie afrykańskim.

Inicjatywę pochwaliła szefowa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Margaret Chan, podkreślając, że w znaczący sposób wpłynie to na zwalczanie epidemii gorączki krwotocznej.

_ - To największa z dotychczasowych pomoc lekarzy, pielęgniarzy i specjalistów _ - mówi Margaret Chan. Szefowa WHO dodała, że Kuba jest znana z profesjonalizmu lekarzy i pielęgniarzy oraz chęci niesienia pomocy innym krajom.

Nasilenie się epidemii eboli w Afryce przekracza możliwości właściwego leczenia zarażonych. Od marca tego roku z powodu gorączki krwotocznej zmarło ponad 2300 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Nigeria poradziła już sobie z Ebolą Leczony jest już tylko jeden chory. WHO wycofała wczoraj personel z laboratorium w Sierra Leone.
Zmarł pierwszy Europejczyk chory na Ebolę 75-letni Miguel Pajares dd kilku dni leżał odizolowany w madryckim szpitalu. Podawano mu eksperymentalne leki.
Prezydent przeprasza za Ebolę i obiecuje... Zapowiedziała pomoc w wysokości osiemnastu milionów dolarów.
Szczepionka na Ebolę? Badania kliniczne rozpoczną się już we wrześniu w Stanach Zjednoczonych. Dopiero później trafią do Afryki.
Tagi: epidemia wirusa ebola, epidemia eboli, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz