Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kuba
13.08.2014 19:57

Kuba świętuje 88. urodziny Fidela Castro

Dzień urodzin Fidela Castro jest połączony na Kubie z obchodami Międzynarodowego Dnia Młodzieży, przypadającego 12 sierpnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

Choć dzień ten nie jest oficjalnym świętem narodowym, jubileusz jest obchodzony na wyspie niezwykle uroczyście.

Liczne koncerty i wystawa zdjęć _ Fidel to Fidel _, poświęcona politykowi - to tylko niektóre z wydarzeń, organizowanych z okazji urodzin polityka. Autor zdjęć Roberto Chile przyznaje, że wiele fotografii nie było dotychczas publikowanych, i marzył o tym, by móc je pokazać. Wystawa była już wcześniej prezentowana w Berlinie i - według fotografa - odniosła sukces.

Dzień urodzin Fidela Castro jest połączony na Kubie z obchodami Międzynarodowego Dnia Młodzieży, przypadającego 12 sierpnia. Jak pisze rządowy dziennik _ Granma _, z tej okazji w wielu miastach na wyspie odbędą się koncerty i wydarzenia o charakterze kulturalnym.

Fidel Alejandro Castro Ruz przyszedł na świat w 1926 roku. Zasłynął jako przywódca rewolucji kubańskiej przeciwko dyktaturze Fulgencio Batisty.

Castro rządził niepodzielnie Kubą jako pierwszy minister i prezydent od 1959 roku do 2008. Wówczas władzę na wyspie przekazał młodszemu bratu Raulowi Castro, który został 23. prezydentem kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Początek porozumienia między Kubą a USA? - _ Jeśli naprawdę chcemy postępu w stosunkach dwustronnych, musimy nauczyć się szanować nasze odmienności i żyć z nimi w sposób pokojowy _ - powiedział Raul Castro.
Sprzedano 50 aut w pół roku. Mimo ułatwień Uelastycznienia zasad sprzedaży miały umożliwić mieszkańcom wyspy kupowanie pojazdów bez specjalnych zezwoleń.
Kuba daje państwowym firmom więcej swobody Państwo ma nie ingerować w drugorzędne operacje handlowe zostawiając ich prowadzenie przedstawicielom firm.
Tagi: kuba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz