Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kto zapłaci za zniszczenia ambasady Rosji?

0
Podziel się:

Rosyjska ambasada oszacowała na 11 tys. dolarów straty, jakie poniosła 11 listopada, kiedy podczas Marszu Niepodległości teren placówki został obrzucony racami.

Kto zapłaci za zniszczenia ambasady Rosji?
(PAP/Paweł Supernak)
bEIWHdSJ

Straty ambasady rosyjskiej w Warszawie poniesione 11 listopada zostaną pokryte z budżetu państwa. Środki na ten cel kancelaria premiera ma znaleźć w rezerwie budżetowej.

Rosyjska ambasada oszacowała na 11 tys. dolarów straty, jakie poniosła 11 listopada, kiedy podczas Marszu Niepodległości teren placówki został obrzucony racami, petardami i kamieniami. Polskie MSZ otrzymało od ambasady notę ws. strat, którą następnie przekazało do stołecznego Urzędu Miasta.

Wicerzecznik ratusza Agnieszka Kłąb powiedziała we wtorek PAP, że ratusz odpowiedział na notę informując, że pokrycie strat nie jest zadaniem gminy. Miasto nie widzi podstaw prawnych do tego, by pokryć straty ambasady.

bEIWHdSL

Polskie władze znalazły już rozwiązanie. _ Straty będą pokryte z budżetu państwa. Kancelaria premiera znajdzie na to środki z rezerwy budżetowej _ - powiedziało PAP źródło w rządzie. Ze względów proceduralnych straty mają być pokryte w przyszłym roku. Polskie MSZ we wtorek nie chciało komentować sprawy.

Jak podawały rosyjskie media w następstwie zajść 11 listopada została uszkodzona m.in. brama wjazdowa do rosyjskiej ambasady, domofon i trzy samochody. Ucierpiały też inne obiekty rosyjskiego kompleksu dyplomatycznego - budynek Przedstawicielstwa Handlowego i Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury.

Według przedstawicielki ambasady Rosji Walerii Pierżynskiej straty oszacowano na 11 tys. dol. Sprawę rekompensaty dla ambasady Rosji udało się rozstrzygnąć przed zaplanowaną na czwartek wizytą szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Co łączy młodych lewaków i narodowców? Pokolenie 20- i 30-latków ma duży dystans do partii z parlamentu.
Komisja o manifestacji 11 listopada Mimo kilku incydentów działania policji 11 listopada w Warszawie były adekwatne do sytuacji - przekonują przedstawiciele MSW i KGP.
Ławrow: Polacy odmówili lepszej ochrony Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej powiedział, że polskie władze zapewniały, że 11 listopada nie dojdzie do ataku na ambasadę.
bEIWHdTm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)