Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Księżniczka Cristina zgodziła się zeznawać przed sądem

0
Podziel się:

Po raz pierwszy członek ścisłej rodziny królewskiej ma się stawić w sądzie w związku ze stawianymi mu zarzutami. Cristina jest formalnie uznawana za podejrzaną.

Księżniczka Cristina zgodziła się zeznawać przed sądem
(Mikdam/Dreamstime)

Córka króla Hiszpanii Juana Carlosa, księżniczka Cristina, zgodziła się zeznawać przed sądem w charakterze podejrzanej w śledztwie dotyczącym oszustw podatkowych i prania pieniędzy - poinformowali dzisiaj jej prawnicy.

Po raz pierwszy członek ścisłej rodziny królewskiej ma się stawić w sądzie w związku ze stawianymi mu zarzutami. Cristina jest formalnie uznawana za podejrzaną.

_ Jej Królewska Wysokość zdecydowała, że zrzeknie się prawa do odwołania się i dobrowolnie stawi się przed sądem _ - poinformowała w oświadczeniu reprezentująca Cristinę kancelaria prawnicza. Jednocześnie zaznaczono, że jej prawnicy _ absolutnie i zdecydowanie nie zgadzają się _ ze stawianymi jej zarzutami.

We wtorek sąd w Palma de Mallorca wezwał księżniczkę do stawienia się na rozprawie 8 marca, na przesłuchanie dotyczące jej współpracy z mężem Inakim Urdangarinem w firmie Aizoon.

Prawnicy Cristiny poprosili jednak, by księżniczka mogła złożyć zeznania jak najszybciej, co - argumentowano - pozwoli uniknąć przeciągania _ niezręcznej i niesprawiedliwej sytuacji _. Zapewnili, że ich klientka _ nie ma niczego do ukrycia przed sądem _.

Inaki Urdangarin, książę Palmy de Mallorca i były reprezentant Hiszpanii w piłce ręcznej, jest objęty śledztwem w związku z zarzutem wykorzystania pozycji w celu zdefraudowania milionów euro z funduszy publicznych. W ubiegłym roku w związku z zarzutami skonfiskowano należące do niego nieruchomości, w tym luksusowy dom na przedmieściach Barcelony. Książę zaprzecza zarzutom.

Hiszpańska prokuratura, powołując się na brak dowodów, sprzeciwiła się w listopadzie 2013 roku oskarżeniu księżniczki Cristiny. Na początku maja sąd wyższej instancji oddalił zarzuty wobec Cristiny, która przez sąd niższej instancji została oskarżona o niezgodną z prawem współpracę z mężem.

Najnowsze doniesienia pojawiają się w czasie, gdy systematycznie spada popularność króla Juana Carlosa. Jego reputację nadszarpnął m.in. udział w kosztownym polowaniu na słonie w Afryce w 2012 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Południe Europy może taniej się zadłużać Wraca zaufanie inwestorów do najbardziej dotkniętych kryzysem krajów strefy euro. Po tym, jak Irlandia szturmem wróciła na międzynarodowy rynek obligacji, rentowności 10-letnich papierów Portugalii, Hiszpanii i Grecji spadły do najniższych poziomów od miesięcy.
Sztormy pustoszą wybrzeże. Są ofiary Na atlantyckim wybrzeżu Hiszpanii podczas sztormu zginął 70-letni mężczyzna, który został porwany przez fale. Dwie osoby nadal są poszukiwane.
Niezwykły prezent dla bezdomnych. Piekarnia Pragnący zachować anonimowość przedsiębiorca oddał parze bezdomnych nieużywaną przez niego piekarnię oraz znajdujące się nad nią mieszkanie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)