Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Księża powinni przyjąć klauzulę wiary"

0
Podziel się:

Włodzimierz Czarzasty przekonuje, że siły klerykalne wcale nie odnoszą w Polsce sukcesów.

"Księża powinni przyjąć klauzulę wiary"
(Krzysztof Jastrzebski/East News)
bEIMUoUR

- Radzę księżom, aby przyjęli klauzulę wiary. Może będzie mniej pedofilii, mniej tych wszystkich rzeczy, które się dzieją i może będzie ten świat normalniejszy. Niech księża wierzą w to co głoszą, wtedy będzie nam lepiej - mówił Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący mazowieckiego SLD, komentując w TVP Info słowa prof. Osiatyńskiego, że Polska powinna wypowiedzieć konkordat.

Prof. Wiktor Osiatyński w wywiadzie dla tygodnika _ Newsweek _ powiedział, że Polska powinna wypowiedzieć konkordat. _ - To uprzywilejowana pozycja sprawiła, że religia – w swoich założeniach oparta na miłości bliźniego - ustąpiła miejsca instytucji ferującej wyroki, ziejącej jadem, nienawiścią i zemstą - _mówił Osiatyński, który przekonywał, że skutki przyjęcia konkordatu widać po wielu latach „najbardziej w przypadku ofiar pedofilii".

_ - Uznanie, że Kościół nie jest zobowiązany do zgłaszania przestępstw natury moralnej organom ścigania, bo ma swoje procedury, było karygodnym błędem - _mówił prof. Osiatyński.

bEIMUoUT

Włodzimierz Czarzasty skomentował, że siły klerykalne wcale nie odnoszą w Polsce sukcesów.

_ - Kościół z cywilizacją, nauką, przegra. W sprawie in vitro przegrał. W sprawie zakazanej sztuki przegrał. Widzę potrzebę przywrócenia świeckości państwa. Widzę także potrzebę dyskusji na temat konkordatu, ale nie takim językiem jakim operuje pan Palikot, ale takim poważnym, oceniającym co się stało przez 25 lat - _ mówił polityk SLD.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller radzi Palikotowi. "Powinien milczeć" - _ Dobrze byłoby, żeby Janusz Palikot skorzystał z wakacji, wyluzował się, odpoczął... _ - mówił lider SLD.
Koalicja SLD i Ruchu Palikota. Dziś spotkanie Wczoraj w Sejmie z kierownictwem SLD spotkało się 16 szefów rad wojewódzkich partii. Po tym spotkaniu politycy SLD nie chcieli wypowiadać się na temat oczekiwań, jakie zostaną zgłoszone podczas rozmów z Nowacką i jej współpracownikami.
Zaskakujący sojusz. Palikot i Miller jednoczą siły Liderzy lewicowych partii domagają się powołania trzech komisji śledczych w sprawie afer z udziałem ministrów Tuska.
Odeszła z SLD, ale z mandatu nie zrezygnuje Poinformowała, że zostanie we frakcji socjalistów w PE.
bEIMUoVu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)