Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadki drogowe
11.06.2013 18:18

Ksiądz Isakowicz-Zaleski ranny w wypadku drogowym

Proboszcz parafii ormiańsko-katolickiej z siedzibą w Gliwicach został ranny w wypadku, do jakiego doszło dzisiaj po południu nieopodal Chrzanowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Proboszcz parafii ormiańsko-katolickiej z siedzibą w Gliwicach został ranny w wypadku, do jakiego doszło dzisiaj po południu nieopodal Chrzanowa - poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Dariusz Nowak.

Według informacji przekazanej przez Nowaka kierowca samochodu ciężarowego chciał uniknąć wjechania na busa, z którego wysiadali pasażerowie. Zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem Kia, w którym jako pasażer jechał duchowny.

_ - Prawdopodobnie jego obrażenia nie są groźne, ale on i jego kierowca, zostali przewiezieni do szpitala w Chrzanowie _ - powiedział PAP Nowak. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 781, która prowadzi z Chrzanowa do Zatora (kilka km na południe od Babic).

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski to były kapelan nowohuckiej _ Solidarności _, zwolennik ujawnienia prawdy o współpracownikach SB w Kościele. W 1985 r. ks. Isakowicz-Zaleski był inwigilowany przez wydział IV SB. Był dwukrotnie pobity przez funkcjonariuszy SB.

W październiku 2005 ks. Isakowicz-Zaleski otrzymał z IPN status pokrzywdzonego. Po zapoznaniu się z zasobami IPN napisał książkę _ Księża wobec bezpieki na przykładzie archidiecezji krakowskiej _ o działaniach SB wobec duchownych i Kościoła.

Czytaj więcej w Money.pl
Pomaga pilotom, przyda się kierowcom? Wojskowe techniki radarowe oraz rozwiązania ułatwiające skupienie uwagi pilotów samolotów mogą być wykorzystane do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Fatalna pogoda cieszy... policjantów W porównaniu z ubiegłym rokiem statystyki są mniej tragiczne, a liczby zabitych i nietrzeźwych spadły niemal o połowę.
Bardzo dobre wiadomości z Unii Europejskiej W 2012 roku liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w UE zmniejszyła się o 9 procent - poinformował wiceprzewodniczący KE odpowiedzialny za transport Siim Kallas.
Tagi: wypadki drogowe, wypadki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz