Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Syrii. Brytyjski polityk chce wpuszczenia uchodźców do Unii

0
Podziel się:

Lider antyunijnej i antyimigracyjnej zazwyczaj partii UKIP zaskoczył innych brytyjskich polityków deklarując w wiadomościach telewizji BBC.

Kryzys w Syrii. Brytyjski polityk chce wpuszczenia uchodźców do Unii
(Xinhua/Photoshot/Reporter)

Lider brytyjskiej Partii Niepodległości UKIP wystąpił z niespodziewanym apelem o otwarcie granic dla uchodźców wojennych z Syrii. Brytyjski rząd odmawia wpuszczenia ich do kraju, podobnie jak większość państw Unii Europejskiej.
Lider antyunijnej i antyimigracyjnej zazwyczaj partii UKIP zaskoczył innych brytyjskich polityków deklarując w wiadomościach telewizji BBC:

_ Uważam, że uchodźcy to coś zupełnie innego niż imigracja ekonomiczna i nasz kraj powinien honorować ducha konwencji z 1951 roku o statusie uchodźcy. To jest nasza wspólna odpowiedzialność w wolnym świecie zachodnim, żeby pomóc części tych ludzi uciekających z Syrii dosłownie w obawie o swoje życie. _

Nigel Farage nie sprecyzował ile osób powinna przyjąć Wielka Brytania. Dotychczas tylko 10 państw Unii Europejskiej odpowiedziało na apel ONZ i zgodziło się przyjąć 12 tysięcy spośród ponad dwóch milionów uchodźców syryjskich w Libanie, Jordanii, Iraku, Turcji i Egipcie. Brytyjski rząd zasłania się tym, że udzielił już uciekinierom z Syrii największej pomocy finansowej spośród państw Unii - ponad pół miliarda funtów - i zadeklarował dalsze sumy.

Czytaj więcej w Money.pl
Usuwanie broni chemicznej z Syrii opóźni się Opóźnienie jest związane m.in. z warunkami pogodowymi. Niektóre dostawy logistyczne, niezbędne do transportu (arsenału chemicznego), mogą nie zostać zrealizowane na czas.
Pół miliarda dla Syryjczyków, a będzie więcej Organizacja praw człowieka Amnesty International skrytykowała ostatnio rząd Wielkiej Brytanii za to, że dotąd nie zaproponował przyjęcia uchodźców z Syrii.
Syria: 20 zabitych w nalocie na targ w Aleppo Zaatakowano zatłoczony warzywny targ w dzielnicy kontrolowanej przez rebeliantów syryjskich.
unia
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)