Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kryzys w Egipcie. Syn obalonego prezydenta nie może opuścić kraju

0
Podziel się

Anonimowy pracownik lotniska w Kairze doniósł, że władze Egiptu zawróciły Osamę Mursiego podczas kontroli paszportowej.

Kryzys w Egipcie. Syn obalonego prezydenta nie może opuścić kraju
(PAP/EPA)
bEqAXGnF

Władze Egiptu uniemożliwiły wyjazd z kraju synowi pozbawionego władzy prezydenta Mohammeda Mursiego, sądzonego obecnie za podżeganie do zabijania demonstrantów - poinformował anonimowy pracownik portu lotniczego w Kairze.

Według niego Osama Mursi chciał ostatniej nocy odlecieć do Malezji, ale zatrzymano go na kontroli paszportowej.

Obserwatorzy przypuszczają, że władze chcą w ten sposób zapobiec, by syn Mursiego prowadził za granicą kampanię na rzecz obrony swego ojca. Osama w pełni popiera polityczne cele islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się obalony prezydent.

bEqAXGnH
Czytaj więcej w Money.pl
Demonstracje w Egipcie. Policja użyła śrutu Gazem łzawiącym i grubym śrutem egipska policja rozproszyła demonstrację studentów na uniwersytecie Al-Azhar w Kairze, domagających się powrotu prezydenta Mohammada Mursiego.
Egipskie wojsko ćwiczy na ulicach Suezu Żołnierze ze stacjonującej w Suezie Trzeciej Armii Polowej w nocy z poniedziałku na wtorek "zwiększyli swą obecność w mieście" i że ulice patrolują też pojazdy wojskowe.
Tajne miejsce procesu Mursiego Władzie Egiptu nie chcą, żeby przed sądem gromadzili się zwolennicy odsuniętego prezydenta.
bEqAXGoi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)