Notowania

kryzys w egipcie
04.11.2013 11:42

Kryzys w Egipcie. Syn obalonego prezydenta nie może opuścić kraju

Anonimowy pracownik lotniska w Kairze doniósł, że władze Egiptu zawróciły Osamę Mursiego podczas kontroli paszportowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Władze Egiptu uniemożliwiły wyjazd z kraju synowi pozbawionego władzy prezydenta Mohammeda Mursiego, sądzonego obecnie za podżeganie do zabijania demonstrantów - poinformował anonimowy pracownik portu lotniczego w Kairze.

Według niego Osama Mursi chciał ostatniej nocy odlecieć do Malezji, ale zatrzymano go na kontroli paszportowej.

Obserwatorzy przypuszczają, że władze chcą w ten sposób zapobiec, by syn Mursiego prowadził za granicą kampanię na rzecz obrony swego ojca. Osama w pełni popiera polityczne cele islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się obalony prezydent.

Czytaj więcej w Money.pl
Demonstracje w Egipcie. Policja użyła śrutu Gazem łzawiącym i grubym śrutem egipska policja rozproszyła demonstrację studentów na uniwersytecie Al-Azhar w Kairze, domagających się powrotu prezydenta Mohammada Mursiego.
Egipskie wojsko ćwiczy na ulicach Suezu Żołnierze ze stacjonującej w Suezie Trzeciej Armii Polowej w nocy z poniedziałku na wtorek "zwiększyli swą obecność w mieście" i że ulice patrolują też pojazdy wojskowe.
Tajne miejsce procesu Mursiego Władzie Egiptu nie chcą, żeby przed sądem gromadzili się zwolennicy odsuniętego prezydenta.
Tagi: kryzys w egipcie, mohammad mursi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz