Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys na Ukrainie. Putin popiera mediację OBWE na Ukrainie

0
Podziel się:

Aprobata Putina oznacza, że plan OBWE otrzymał już poparcie Rosji, Ukrainy, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych - podkreśliła organizacja.

Kryzys na Ukrainie. Putin popiera mediację OBWE na Ukrainie
(fot. Jedimentat44/ Creative Commons/flickr)
bFeXBzAl

Aprobata prezydenta oznacza, że plan OBWE otrzymał już poparcie Rosji, Ukrainy, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych - podkreśliła organizacja.

_ W czasie rozmowy telefonicznej (z szefem OBWE) prezydent Rosji Władimir Putin powiedział (przewodniczącemu Didierowi Burkhalterowi), że Rosja popiera mapę drogową i działania OBWE na Ukrainie _ - podano.

Opracowana w ubiegłym tygodniu tzw. mapa drogowa _ wyznacza pragmatyczną drogę przejścia od logiki eskalacji do logiki współpracy i wzmocnienia stabilności na miejscu _ - tłumaczyła OBWE. Jej plan przewiduje odejście od przemocy, rozbrojenie, dialog narodowy i wybory.

bFeXBzAn
Czytaj więcej w Money.pl
Rosja nie uzna referendum. Okrągły stół? Berlin wysyła ministra do Kijowa, ma poszukiwać dróg wyjścia z kryzysu. Janukowycz mówi o _ morderczej juncie _.
Nie zgadza się na rozmowy bez separatystów Siergiej Ławrow zaprzeczył, że miał powiedzieć, iż Rosja nigdy nie uzna niepodległości DRL.
bFeXBzAO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)