Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys na Ukrainie. MSZ apeluje do Polaków o opuszczenie Obwodów Donieckiego i Ługańskiego

0
Podziel się:

Wczoraj w zamieszkach w Odessie, w tym w pożarze w siedzibie związków zawodowych, zginęło łącznie 46 osób.

Kryzys na Ukrainie. MSZ apeluje do Polaków o opuszczenie Obwodów Donieckiego i Ługańskiego
(Krystian Dobuszynski/REPORTER)
bECFRbcl

_ __ W związku z postępującą eskalacją działań w Obwodach Donieckim, Ługańskim oraz w mieście Odessie, które negatywnie wpływają na ogólną sytuację bezpieczeństwa w tych częściach Ukrainy, Ministerstwo Spraw Zagranicznych wzywa obywateli RP do upuszczenia Obwodów Donieckiego i Ługańskiego _ - podkreśla ministerstwo w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie resortu.

Ministerstwo również stanowczo odradza wyjazdy do Odessy _ jeśli te wyjazdy nie są bezwzględnie konieczne _. _ Ze względu na nieprzewidywalność dalszego rozwoju sytuacji bezpieczeństwa osoby już przebywające w tych regionach powinny zachować szczególną ostrożność _ - podkreślono w komunikacie MSZ

Resort podtrzymuje również ostrzeżenia dla podróżujących z dnia 8 marca br., które zalecają powstrzymywanie się od podróży do Obwodów Charkowskiego, Dniepropietrowskiego i Zaporoskiego. Ponadto MSZ przypomina obywatelom RP, aby korzystali oni z możliwości zgłoszenia swojego pobytu za granicą w systemie e-konsulat.

bECFRbcn

Wczoraj w zamieszkach w Odessie, w tym w pożarze w siedzibie związków zawodowych, zginęło łącznie 46 osób, a rannych zostało ponad 200. W mieście od 3 do 5 maja ogłoszono żałobę.

Czytaj więcej w Money.pl
Białoruś reaguje na wydarzenia w Odessie _ Szczególne zaniepokojenie budzą tragicznie wydarzenia w Odessie, które doprowadziły do licznych ofiar w ludziach _ - pisze MSZ.
Rosja oskarża władze w Kijowie o cynizm Szef administracji prezydenta Ukrainy Serhij Paszynski oświadczył, że separatyści w Odessie otrzymali broń od rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.
Tusk ostro o sytuacji na Ukrainie: To wojna! Czy jest jeszcze miejsce na inicjatywy dyplomatyczne? Premier odpowiada.
bECFRbcO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)