Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys na Ukrainie. John Kerry odłożył rozmowę z Ławrowem

0
Podziel się:

Tego rodzaju podejście świadczy, że nasi partnerzy amerykańscy nie są zainteresowani poszukiwaniem wyjścia z obecnej wybuchowej sytuacji, która może mieć nieprzewidywalne konsekwencje - twierdzą rosyjskie źródła dyplomatyczne.

Kryzys na Ukrainie. John Kerry odłożył rozmowę z Ławrowem
(AP/Fotolink/East News)
bECGmJtx

Sekretarz stanu USA John Kerry miał rozmawiać z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem o Ukrainie jeszcze wczoraj - ujawniły rosyjskie źródła dyplomatyczne. Nieoficjalnie mówi się, że do rozmowy dojdzie dziś.

_ Waszyngton odłożył rozmowę telefoniczną (z Ławrowem) co najmniej do soboty _ - ujawniły wspomniane źródła cytowane przez AFP, które określiły decyzję Kerry'ego jako _ wysoce nieodpowiedzialną _. Rozmowa miała dotyczyć sytuacji w Syrii, ale Ławrow zamierzał omówić również sytuację na Ukrainie.

_ Tego rodzaju podejście świadczy, że nasi partnerzy amerykańscy nie są zainteresowani poszukiwaniem wyjścia z obecnej wybuchowej sytuacji, która może mieć nieprzewidywalne konsekwencje _ - cytuje agencja AFP rosyjskie źródła dyplomatyczne.

bECGmJtz

W piątek 31 osób zginęło w wyniku pożaru siedziby związków zawodowych w Odessie, na południu Ukrainy. W mieście doszło tego dnia do starć między zwolennikami jedności Ukrainy a uzbrojonymi prorosyjskimi demonstrantami. Napięta sytuacja panuje także na wschodzie Ukrainy, zwłaszcza w rejonie otoczonego przez wojska ukraińskie Słowiańska, opanowanego przez prorosyjskich separatystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja oskarża władze w Kijowie o cynizm Szef administracji prezydenta Ukrainy Serhij Paszynski oświadczył, że separatyści w Odessie otrzymali broń od rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.
Kilkadziesiąt ofiar walk na Ukrainie. Armia się nie zatrzymuje W Odessie ogłoszono żałobę narodową.
"Ukraina to sztuczny kraj". Celem Putina jest... Obecny kryzys ukraińsko-rosyjski jest największym wyzwaniem dla globalnego pokoju od czasu upadku muru berlińskiego.
bECGmJua
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)