Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys na Krymie. John Kerry stanowczo: To Ukraina

0
Podziel się:

Amerykański sekretarz stanu krytykuje inicjatywę Rosji.

Kryzys na Krymie. John Kerry stanowczo: To Ukraina
(United States Department of State)

Amerykański sekretarz stanu John Kerry oświadczył, że Krym to Ukraina. - _ Każde referendum powinno być zgodne z prawem obowiązującym na Ukrainie _ - tak skomentował inicjatywę parlamentu Krymu w sprawie przyłączenia Autonomii do Rosji.

Kerry, który przybył do Rzymu na międzynarodową konferencję w sprawie Libii, przeprowadził również serię rozmów na temat kryzysu ukraińskiego. Odnosząc się do zapowiedzi referendum na temat Krymu, sekretarz stanu USA ocenił, że naruszyłoby ono konstytucję Ukrainy, a także prawo międzynarodowe.

Podsumowując swe rzymskie rozmowy z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem, John Kerry przyznał, że istnieje między nimi bardzo duża różnica zdań. _ - Jest to moment poważnej niezgody, i to bardzo istotnej _ - powiedział. _ - Ale będziemy szukać rozwiązania, tak jak działo się to w sprawie broni chemicznej w Syrii _ - zapewnił sekretarz stanu podczas spotkania z dziennikarzami w Rzymie.

Pytany o ocenę stanowiska Unii Europejskiej wobec kryzysu ukraińskiego powiedział, że UE _ współpracowała najlepiej, jak tylko może _. _ - Nie sądzę, aby były rozbieżności między różnymi krajami w kwestiach zasadniczych, jak potrzeba ochrony suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy _ - dodał Kerry.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna prezenterka rosyjskiej TV rezygnuje - _ Nie mogę być częścią sieci finansowanej przez rząd rosyjski, która wybiela działania Putina _ - powiedziała Liz Wahl.
USA chcą zarobić na kryzysie na Krymie Amerykanie przyspieszają prace nad prawem umożliwiającym eksport gazu do Europy. Decyzja ta ma zmniejszyć uzależnienie sojuszników USA od Kremla - pisze _ New York Times _.
Kerry zapowiada dalsze rozmowy szefów MSZ Amerykański sekretarz stanu powiedział, że spodziewa się spotkania z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem jutro w Rzymie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)