Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krystyna Pawłowicz będzie ukarana za słowa o związkach partnerskich

0
Podziel się:

Prezentowanie tego typu wypowiedzi, szczególnie przez przedstawicielkę narodu, dyskryminuje oraz znieważa obywateli RP.

Krystyna Pawłowicz będzie ukarana za słowa o związkach partnerskich
(PAP/ Jakub Kamiński)

Pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz chce ukarania posłanki PiS Krystyny Pawłowicz za jej wypowiedzi m.in. o osobach żyjących w nieformalnych związkach. Dziś zwróciła się w tej sprawie do sejmowej komisji etyki poselskiej.

W liście do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - przewodniczącej komisji etyki - Kozłowska-Rajewicz zwróciła się o ukaranie Pawłowicz, bo - jak oceniła - jej wypowiedzi _ nie licują z godnością mandatu posła _.

Jej zdaniem Pawłowicz naruszyła wynikającą z zasad etyki poselskiej dbałość o dobre imię Sejmu RP, stanowiącą, że _ poseł powinien unikać zachowań, które mogą godzić w dobre imię Sejmu; powinien szanować godność innych osób _.

Pełnomocniczka przytoczyła wypowiedzi posłanki PiS, które padły z mównicy sejmowej pod koniec stycznia w trakcie dyskusji nad poselskimi projektami ustaw o związkach partnerskich. Pawłowicz mówiła wówczas m.in., że społeczeństwo nie może _ fundować słodkiego życia nietrwałym, jałowym związkom osób, z których nie ma ono żadnego pożytku, tylko ze względu na łączącą je więź seksualną _. W debacie oceniła też, że _ zwrot wspólne pożycie, odnoszony w projektach do układów homo nie ma sensu, gdyż w tych relacjach nie ma żadnego pożycia. W tych układach jest co najwyżej tylko jałowe użycie drugiego człowieka, traktowanego jak przedmiot _.

_ Prezentowanie tego typu wypowiedzi, szczególnie przez przedstawicielkę narodu, dyskryminuje oraz znieważa wszystkich tych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, którzy żyją w niesformalizowanych związkach partnerskich _ - oceniła Kozłowska-Rajewicz.

Pełnomocniczka przypomniała też słowa Pawłowicz na temat transseksualnej posłanki Ruchu Palikota Anny Grodzkiej, które padły na spotkaniu w Mińsku Mazowieckim z czytelnikami _ Gazety Polskiej _. Posłanka PiS mówiła wówczas m.in.: _ Do tego Grodzkiego, bo jak widzę faceta obok siebie, to jak mogę się zwracać +proszę pani+, mówię: +Jak się człowiek nażre hormonów, to nie staje się kobietą _.

Kozłowska-Rajewicz oceniła, że wypowiedzi Pawłowicz _ nie licują z mandatem posła, urągają standardom etycznym oraz sprzeniewierzają się złożonemu ślubowaniu, zgodnie z którym każdy poseł z chwilą objęcia mandatu zobowiązuje się do rzetelnego wykonywania obowiązków oraz m.in. działania na rzecz pomyślności i dobra obywateli oraz przestrzegania Konstytucji RP oraz innych praw Rzeczypospolitej Polskiej _.

Zdaniem pełnomocniczki wypowiedzi posłanki PiS nie należy oceniać w świetle prawa do wolności słowa oraz wyrażania poglądów, gdyż _ prawo to nie jest absolutne i podlega ograniczeniom w takim zakresie, w jakim jest to konieczne do ochrony prawa innych osób _.

_ Brak podjęcia zdecydowanej reakcji ze strony komisji etyki poselskiej może stanowić zachętę do dalszego wulgaryzowania języka używanego przez przedstawicieli narodu oraz podejmowania działań o charakterze transhomofobicznym, czy też agresywnych do osób pozostających w niesformalizowanych związkach bez względu na ich orientację seksualną. Z takiego języka chętnie korzystają ci, którzy chcą na najniższych ludzkich instynktach robić karierę polityczną _ - podkreśliła pełnomocniczka.

Czytaj więcej w Money.pl
Lewacka nagonka na prof. Pawłowicz? Zawiadomienie do prokuratury, wniosek o usunięcie z uczelni, potępienie przez 40 naukowców - takie gromy spadły na Krystynę Pawłowicz.
Zaskakujące wystapienie Biedronia i Godsona John Godson i Robert Biedroń zaapelowali o spokojną debatę i poszanowanie inności.
"To ordynarna wyprzedaż majątku" Ordynarna wyprzedaży majątku - w ten sposób posłowie PiS określili na konferencji prasowej w Sejmie sprzedaż przez Skarb Państwa kolejnej transzy akcji PKO BP.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)