Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KRRiT upomina o. Rydzyka ws. homoseksualizmu

0
Podziel się:

Określanie osób o orientacji homoseksualnej jako chorych jest nieuprawnione - napisał w liście szef Krajowej Rady.

KRRiT upomina o. Rydzyka ws. homoseksualizmu
(Stanisław Kowalczuk/East News)

Określanie osób o orientacji homoseksualnej jako chorych jest nieuprawnione, a słowa _ nie zabijam chorego, ale leczę _ są niezgodne z zapisami konstytucji - napisał w liście do szefa Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak.

Przewodniczący KRRiT zwrócił się do o. Rydzyka o _ zaniechanie postaw dyskryminacyjnych, które godzą w godność innych ludzi _. Chodzi o wypowiedź z 13 listopada 2013 r. na antenie Radia Maryja. O. Rydzyk, komentując podpalenie tęczy na pl. Zbawiciela w Warszawie podczas Marszu Niepodległości 11 listopada, powiedział: _ Tęcza () szkoda, że to piękny znak przymierza z Bogiem - tęcza, że zawłaszczają, oddają, prawda, ludziom, którzy są chorzy, bo homoseksualizm, czy lesbijstwo, czy coś, to jest choroba. Człowieka szanuję, ale choremu mówię - jesteś chory i trzeba leczyć, prawda, nie zabijam chorego, ale leczę z choroby _.

Skargę do Krajowej Rady skierowało Warszawskie Forum Lewicy, które domagało się nałożenia na rozgłośnię kary finansowej. We wtorek przesłało pismo Dworaka.

W liście przewodniczący KRRiT podkreślił, że _ homoseksualizm nie jest chorobą, co zostało potwierdzone przed laty decyzjami Światowej Organizacji Zdrowia _. Dworak przywołał również stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego z 2006 r., w którym zwrócono uwagę na problem nietolerancji wobec osób o odmiennej orientacji seksualnej.

Dworak w piśmie do o. Rydzyka zaznaczył, że jego słowa _ nie zabijam chorego, ale leczę z choroby _ stanowią _ emanację nie tylko braku tolerancji dla osób o odmiennej orientacji seksualnej _, lecz również są _ sprzeczne z prawnym zakazem dyskryminacji określonym w art. 32. ust. 2 Konstytucji RP _. Zgodnie z nim _ nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny _.

Czytaj więcej w Money.pl
TVP zwolni miejsce dla TV Trwam? W staraniach o rozpoczęcie nadawania w ramach cyfrowej telewizji naziemnej fundację Lux Veritatis wspierali w Sejmie posłowie PiS.
TV Trwam blokowana? Prokurator Generalny... Beata Kempa podkreśliła, że oczekuje zbadania sprawy _ w związku z popełnieniem przestępstwa niedopełnienia obowiązku na szkodę interesu społecznego i prywatnego przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)