Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krótsza praca niepełnosprawnych. Senat za

0
Podziel się:

Nie więcej niż 7 godzin dziennie i 35 godzin tygodniowo. Tyle będzie wynosił czas pracy dla osób z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności.

Krótsza praca niepełnosprawnych. Senat za
(senat.gov.pl)

Do znowelizowanej przez Sejm ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych Senat nie wprowadził żadnych poprawek. Ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta.

Nowelizację wymusiło orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że uzależnienie zastosowania skróconego czasy pracy takich osób od uzyskania zaświadczenia lekarskiego jest niezgodne z konstytucją -powiedział IAR senator PO Jan Filip Libicki, sprawozdawca ustawy.

Nowelizacja była rozpatrywana w trybie pilnym. Wejdzie ona w życie w 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Czytaj więcej w Money.pl
200 mln złotych więcej na niepełnosprawnych Senat zajął się ustawą o oświadczeniach rodzinnych. Przewiduje ona podwyżkę tych świadczeń do 1000 złotych w tym roku i do 1200 złotych w roku następnym.
Dłuższy czas pracy niezgodny z konstytucją Przepis pozwalający skrócić dniówkę tylko tym niepełnosprawnym, którzy uzyskają odpowiednie zaświadczenie lekarskie, jest sprzeczny z ustawą zasadniczą - orzekł dzisiaj Trybunał Konstytucyjny.
Senat zdecydował w sprawie progów ostrożnościowych Jednego z dotychczasowych nie będzie już w ustawie o finansach publicznych. Pozostaną cztery.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)