Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walka z dopalaczami
06.10.2010 22:46

"Król dopalaczy" usłyszał zarzuty od prokuratury

Dawid B. został przesłuchany wieczorem i jest zatrzymany do dyspozycji prokuratury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Właściciel jednej z największych w Polsce sieci sklepów z dopalaczami Dawid B. usłyszał prokuratorskie zarzuty. Dalsze decyzje dotyczące podejrzanego będą podjęte w czwartek.

- _ Dotyczą one wprowadzenia do obrotu w dniach 3 i 6 października substancji określonych w decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego dnia 2 października. Zagrożone jest to karą do dwóch lat pozbawienia wolności _ - powiedział Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Dodał, że nie może ujawnić, czy Dawid B. przyznał się do zarzucanych czynów. - _ Został przesłuchany i jest zatrzymany do dyspozycji prokuratury Łódź Śródmieście _.

Prokuratura Łódź-Śródmieście rozpoczęła przesłuchanie Dawida B., właściciela jednej z sieci sklepów z dopalaczami, w wieczorem. Po południu tego dnia B. otworzył, zamknięty i zaplombowany wcześniej, jeden ze swoich sklepów w centrum Łodzi i zaczął sprzedaż. Został wtedy zatrzymany przez policję i przewieziony na komisariat, gdzie został przesłuchany.

- _ Po przesłuchaniu z pełnym materiałem dowodowym przekazaliśmy go prokuraturze, która prowadzi dalsze czynności w tej sprawie _ - poinformowała Joanna Kącka z łódzkiej policji. Dodała, że do materiału dowodowego z przesłuchania policja dołączyła sugestię, by w przypadku postawienia zarzutu prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o areszt dla zatrzymanego.

Według policji mężczyzna nie tylko złamał jeden z artykułów ustawy o PIS, ale nawoływał również do popełnienia przestępstwa, apelując do innych właścicieli sklepów z dopalaczami, aby je otwierali.

Dawid B. już we wtorek zapowiadał, że nie zgadza się z decyzją o zamknięciu sklepów i że w środę zacznie ponownie handlować dopalaczami. Utrzymuje, że jego straty z powodu zamknięcia sklepów wynoszą ok. 1 mln zł.

Wczesnym popołudniem przyjechał do jednego ze swoich lokali w centrum Łodzi i wszedł do środka. Chwilę później został wyprowadzony ze sklepu przez policję. Dawid B. nie został jednak wtedy zatrzymany, bo - jak tłumaczyli funkcjonariusze - zrywając plomby, popełnił jedynie wykroczenie.

Kilkanaście minut później wszedł ponownie do sklepu (towarzyszyli mu inspektorzy sanepidu) i zaczął sprzedaż. Po dokonaniu transakcjizostał zatrzymany przez policję i przewieziony na komisariat w Łodzi. W tym przypadku, dokonując sprzedaży - zdaniem policji - popełnił już przestępstwo.

Pełnomocnik Dawida B., mec. Bronisław Muszyński, powiedział, że jego zdaniem sklepy zaplombowano niezgodnie z prawem. Dodał, że jeszcze w tym tygodniu złoży odwołanie od decyzji do Głównego Inspektora Sanitarnego, który w sobotę zadecydował o wycofaniu produktu o nazwie _ Tajfun _ i wszystkich podobnych do niego środków oraz o natychmiastowym zamknięciu wszystkich punktów, które je oferują.

- _ Jeśli GIS nie uwzględni naszego odwołania, a ma na to 30 dni, sprawę kierujemy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jeśli ten uzna naszą rację, będziemy domagać się od Skarbu Państwa kilkunastu milionów złotych odszkodowania _ - powiedział.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t112259.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;chce;by;dopalacze;byly;rejestrowane;jak;leki,37,0,686629.html) PiS chce, by dopalacze były rejestrowane jak leki Posłowie chcą, by Sejm zajął się projektem na najbliższym posiedzeniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t112335.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kwiatkowski;zmieni;prawo;by;zniszczyc;handel;dopalaczami,250,0,686330.html) Kwiatkowski zmieni prawo, by zniszczyć handel dopalaczami Trzy lata pozbawienia wolności ma grozić osobom, które udostępniają niepełnoletnim środki zagrażające ich zdrowiu lub życiu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t112259.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojna;z;dopalaczami;triki;i;krolik;z;kapelusza,189,0,686269.html) Wojna z dopalaczami: _ triki _ i _ królik z kapelusza _ Profesor Marian Filar krytykuje sposób w jaki rząd zabrał się do walki ze sklepami sprzedającymi dopalacze.
Tagi: walka z dopalaczami, dopalacze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz