Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Król dopalaczy" chciał otworzyć sklep. A w Sejmie forsują zakaz

0
Podziel się:

W Sejmie trwa pierwsze czytanie projektu ustawy o dopalaczach.

"Król dopalaczy" chciał otworzyć sklep. A w Sejmie forsują zakaz
(PAP/Grzegorz Michałowski)
bEENtYid

[aktualizacja: 13:39]

Dawid Bratko (na zdj.), zwany "królem dopalaczy' próbował otworzyć jeden ze sklepów swojej sieci. Zerwał plombę. Interweniowała policja.

Bratko - który jest właścicielem 127 sklepów - uważa, że zostały one zamknięte przez inspekcję sanitarną nielegalnie. Swoje straty szacuje na 300-400 tys. zł dziennie. Twierdzi, że od soboty stracił już ponad milion złotych.* *

Tymczasem w Sejmie trwa pierwsze czytanie projektu ustawy o dopalaczach.Premier Donald Tusk zaapelował do posłów o determinację w walce z dopalaczami.

bEENtYif

Donald Tusk zwrócił się do posłów, aby podjęli wyzwanie, jakim jest walka ze środkami odurzającymi. - _ Powinniśmy pokazać, że państwo polskie nie jest w tej kwestii bezradne. Nawet jeśli inni w Europie nie radzą sobie jeszcze z tym problemem _ - mówi premier.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Premier podkreślił, że niebezpieczeństwo związane z dopalaczami wymaga zdecydowanych działań. Posłów do głosowania za projektem rządu motywowała też minister zdrowia Ewa Kopacz. - _ Istnieje stan wyższej konieczności. Nie ma nic bardziej cennego niż zdrowi. Możecie państwo uchwalić bardzo restrykcyjne prawo. Przedstawiamy taką możliwość _ - tłumaczyła minister.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

bEENtYil

fot: PAP/Grzegorz Michałowski[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/krol;dopalczy;w;siedzibie;firmy,galeria,4326,0.html)Donald Tusk zapowiedział, że jeśli w ciągu miesiąca ustawa pozwalająca na walkę z dopalaczami wejdzie w życie, to sklepy z tymi środkami już nie będą otwarte.
Zgodnie z rządowym projektem, inspekcja sanitarna będzie mogła wkroczyć do sklepu lub hurtowni z dopalaczami. Jeśli znajdzie tam narkotyki bądź środki zastępcze, psychotropowe lub szkodliwe dla zdrowia, będzie mogła zarekwirować produkt i skierować go do badania. Takie badanie może potrwać do 18 miesięcy, a jego koszty będą pokrywać producenci. Jeśli produkt będzie zawierał narkotyki, sprawa trafi do prokuratury.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t74629.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ewa;kopacz;zapowiada;atak;na;sklepy;z;dopalaczami,227,0,684771.html) Ewa Kopacz zapowiada atak na sklepy z dopalaczami Projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii trafi pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów w przyszłym tygodniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t112488.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kempa;boje;sie;ze;sprzedajacy;dopalacze;wygraja,198,0,687046.html) Kempa: Boję się, że sprzedający dopalacze wygrają
bEENtYiG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)