Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kradzieże samochodów. Policja odzyskała luksusowe auta o wartości 1,3 mln zł

0
Podziel się

Policjanci ustalili, że wszystkie pojazdy zostały skradzione w lipcu i sierpniu tego roku na terytorium Niemiec. Samochody mają znaczną wartość. Policja szacuje, że wartość bentleya wynosi ok. 650 tys. zł.

Kradzieże samochodów. Policja odzyskała luksusowe auta o wartości 1,3 mln zł
(Tymon Markowski/EastNews)
bEqZQqJh

Ponad 1,3 mln zł wynosi wartość trzech aut, które ukryte były w tzw. dziupli samochodowej w jednej z miejscowości w gminie Radymno (Podkarpackie). Pojazdy zostały skradzione na terytorium Niemiec - poinformował dziś rzecznik podkarpackiej policji kom. Paweł Międlar.

Dodał, że zatrzymany został 34-letni paser, którego sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące.

Międlar zaznaczył, że dziuplę ujawnili policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Jarosławia.

bEqZQqJj

_ W wyniku prowadzonych czynności pozaprocesowych na prywatnej posesji policjanci odkryli trzy luksusowe samochodowy. W garażu zaparkowany był samochód marki Toyota Land Cruiser. W przylegającej do garażu wiacie policjanci odnaleźli kolejną Toyotę Land Cruiser i przykryty brezentową narzutą pojazd marki Bentley Continental _ - zaznaczył.

Policjanci ustalili, że wszystkie pojazdy zostały skradzione w lipcu i sierpniu tego roku na terytorium Niemiec. Samochody mają znaczną wartość. Policja szacuje, że wartość bentleya wynosi ok. 650 tys. zł, a dwóch toyot ponad 670 tys. zł. Łączna wartość tych samochodów to ponad 1,3 mln zł.

Międlar zaznaczył, że zatrzymany 34-letni mężczyzna to mieszkaniec gminy Radymno. _ Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty paserstwa umyślnego. Za przyjęcie rzeczy znacznej wartości, uzyskanej za pomocą czynu zabronionego, sprawcy grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności _ - podkreślił.

Czytaj więcej w Money.pl
Szarżował kradzionym autem i ranił policjantów Policja zatrzymała w Łomży młodego Litwina, który uciekał skradzioną w Niemczech hondą.
Fałszywi policjanci spłoszyli złodziei W mieście Vicenza na północy Włoch aktorzy w kostiumach policjantów, wracający z planu filmowego, nie dopuścili do napadu na sklep.
Wzmożone kontrole na drogach całej UE Nadmierna szybkość to przyczyna jednej trzeciej wszystkich wypadków drogowych w UE, które kończą się śmiercią.
bEqZQqJK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)