Notowania

Przejdź na
kradzież
14.05.2012 12:47

Kradzież w Warszawie. Oszukali bank na ponad trzy miliony złotych

Przed rokiem do banku w centrum Warszawy przyszedł mężczyzna, który - legitymując się dowodem osobistym klienta - zerwał lokatę, na której znajdowało się 3,2 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amaxim/Dreamstime)

Warszawska policja zatrzymała trzech oszustów, w tym b. pracownika banku, którzy zerwali wartą 3,2 mln zł lokatę klienta i przelali pieniądze na inne konto. Grozi im kara do 8 lat więzienia - poinformowała dziś stołeczna policja.

Przed rokiem do banku w centrum Warszawy przyszedł mężczyzna, który - legitymując się dowodem osobistym klienta - zerwał lokatę, na której znajdowało się 3,2 mln zł. Robert D. ucharakteryzował się tak, aby wyglądać na 60-latka, do którego należała lokata - powiedziała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Społecznej Policji.

Jak dodała, mężczyzna poprosił o przelanie pieniędzy na konto założone w banku internetowym. Zostało one założone kilka dni wcześniej; nie miało limitu kwoty, na jaką można zrobić przelew.

_ - Ta transakcja zainteresowała pracownika banku internetowego, który zwrócił uwagę na to, że przelew nie był autoryzowany. Okazało się, że prawdziwy klient nic nie wiedział o przelewie. Dzięki szybkiej reakcji pracowników banku środki zostały zablokowane na koncie _ - powiedziała Adamus.

Z ustaleń policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wynika, że w oszustwo bankowe, oprócz 36-letniego Roberta D., zamieszany jest także były pracownik banku, 28-letni Piotr Z. oraz 27-letni Daniel M. Wszyscy są mieszkańcami Bródna.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem i zostali aresztowali na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemiecki urzędnik kradł je w całej Europie Jego łupem padły także cenne skamieniałości, w tym czaszka latającego jaszczura.
Przez lata w siedzibie rządu wisiały podróbki Dziś milicja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Chodzi o obrazy znanego w b. ZSRR impresjonisty Mykoły Hłuszczenki.
Spektakularna kradzież mostu w Czechach Trwają poszukiwania sprawców. Policja prowadzi je z pomocą SŻDC.
Tagi: kradzież, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz