Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
01.09.2012 09:16

Kradzież ogromnej ilości syropu klonowego

Policja w Kanadzie poszukuje złodziei. Straty liczy się w milionach dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Policja w Kanadzie poszukuje złodziei. Straty liczy się w milionach dolarów.

Jak poinformował wczoraj sierżant Claude Denis, jest zbyt wcześnie, aby określić konkretną ilość lub wartość skradzionego produktu. Jednak wiadomo, że magazyn w St-Louis-de-Blandford (160 km na północny wschód od Montrealu) stanowi rodzaj rezerwy strategicznej i jest w stanie pomieścić ponad 4535 ton syropu wartego około 30 mln dolarów kanadyjskich.

Kradzież w ubiegłym tygodniu spostrzegło miejscowe zrzeszenie producentów syropu klonowego. W czasie inwentaryzacji jego pracownicy zauważyli, że beczki mające zawierać słodką ciecz były puste. Informacji nie nagłaśniano, aby ułatwić pracę policji.

Szefowa zrzeszenia Anne-Marie Granger Godbout tłumaczyła, że zdarzały się incydenty u pojedynczych producentów, ale nigdy nie słyszano o kradzieży na taką skalę. Kontrolerzy na dokładne oszacowanie strat potrzebują jeszcze kilka dni.

Kanadyjskie media wyjaśniały, że jeśli złodzieje skradliby całą zawartość magazynu, stanowiłoby to więcej niż 1/10 tegorocznych zbiorów syropu w prowincji.

Słodki syrop klonowy stanowiący dodatek do potraw i składnik wypieków powstaje z soku klonu po odparowaniu nadmiaru wody. Najbardziej popularny jest w USA i Kanadzie. Quebec jest największym światowym producentem syropu klonowego; pochodzi stamtąd aż 80 proc. wyrobu dostępnego na rynkach.

Czytaj więcej w Money.pl
Takiego złodzieja jeszcze świat nie widział W dołączonym do torby liście złodziej napisał, że popełnił największy błąd w swoim życiu i że nie jest w stanie wyrazić słowami, jak bardzo jest mu przykro.
Policja sobie nie radzi. Mówią o epidemii Cenną rzeźbę z brązu słynnego angielskiego rzeźbiarza Henry'ego Morre'a skradziono sprzed jego dawnego wiejskiego domu w hrabstwie Hertfordshire.
Protestowali przeciw policji, trafili do aresztu W Montrealu podczas dorocznej demonstracji przeciwko brutalności policji, która przekształciła się w starcia uliczne, aresztowano 226 spośród półtora tysiąca jej uczestników.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz