Notowania

masło
09.03.2012 12:15

Kradzież masła z pracy. Wynieśli 1,5 tony.

Pięciu pracowników jednej z grodziskich firm ukradło z niej ponad 1,5 tony masła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Pięciu pracowników kradło z firmy, w której pracowali 25-kilogramowe opakowania masła. Przerzucali je przez ogrodzenie i wywozili samochodem.

Czterech z nich dobrowolnie poddało się każe roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Piątemu grozi za kradzież do pięciu lat więzienia - poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

O całej sprawie poinformował policjantów prezes firmy. - _ Zgłosił kradzież 1650 kg masła z magazynów firmy. Ocenił straty na 27,5 tys. zł _ - powiedziała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. Jak dodała policjanci ustalili, że oprócz masła z magazynów firmy zginęły też inne produkty spożywcze - m.in. przyprawy.

_ - Zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 26 do 32 lat. W domu trzech z nich funkcjonariusze znaleźli m.in. 28 bloków skradzionego masła. Zabezpieczony został także samochód jednego z zatrzymanych, który był prawdopodobnie wykorzystywany do przewożenia skradzionych produktów _ - zaznaczyła Adamus.

Kradzież masła wyszła na jaw podczas wewnętrznej kontroli w firmie. Nie wiadomo, od jak długiego okresu pracownicy wynosili produkty spożywcze z magazynów. Z ustaleń policjantów wynika, że kradli 25-kilogramowe opakowania masła, które następnie przerzucali przez ogrodzenie i wywozili samochodem.

26-letni Tomasz B., 28-letni Karol P., 30-letni Jarosław Ż., 31-letni Piotr W. i 32-letni Robert K. usłyszeli zarzuty kradzieży. _ - Czterech z nich przyznało się do wynoszenia z zakładu produktów spożywczych i dobrowolnie poddało się karom roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i całkowitego naprawienia szkody _ - dodała Adamus.

Czytaj więcej o nietypowych przestępstwach
Jest wyrok za zagłodzenie 35 tysięcy kur Hodowca drobiu, został skazany przez sąd w Strasburgu na dziewięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu za dręczenie zwierząt.
Bank zapłaci za niewpuszczenie do toalety Największy polski bank, musi przeprosić klienta i zapłacić mu za niewpuszczenie do toalety.
Tagi: masło, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz