Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kradzież leków onkologicznych. Sprawców zatrzymała policja

0
Podziel się

Większość leków złodzieje najprawdopodobniej rozdali lub wyrzucili. Odzyskanej części nie powinno się już wykorzystywać.

Kradzież leków onkologicznych. Sprawców zatrzymała policja
(sjlocke/iStockphoto)
bEpWXWvF

Dwóch mężczyzn, którzy ukradli karton leków onkologicznych o wartości ponad 160 tysięcy złotych, zatrzymała katowicka policja. Większość leków złodzieje najprawdopodobniej rozdali lub wyrzucili. Odzyskanej części nie powinno się już wykorzystywać.

Jak poinformował rzecznik katowickiej policji komisarz Jacek Pytel, lekarstwa do terapii onkologicznej skradziono przed dwoma tygodniami z dostawczego mercedesa zaparkowanego przy ul. Wojewódzkiej.

_ - Złodzieje wykorzystali fakt, że kierowca nie zamknął auta. Ze skrzyni ładunkowej zabrali jeden karton. Nie wiedzieli, co jest w środku. Prawdopodobnie liczyli na łatwy łup _ - powiedział policjant.

bEpWXWvH

W kartonie zapakowanych było 50 ampułek leku stosowanego w terapii onkologicznej - o wartości ponad 160 tys. zł. Gdy po otwarciu kartonu złodzieje zobaczyli lekarstwa, w różnych aptekach próbowali dowiedzieć się, za ile i gdzie mogą je sprzedać.

Policjanci pracowali nad sprawą od 10 kwietnia. W poniedziałek dotarli do informacji, które pozwoliły wytypować złodziei. Dwaj dwudziestolatkowie zostali zatrzymani we własnych mieszkaniach. Odnaleziono w nich 9 ampułek skradzionego leku - według lekarzy, z którymi konsultowali się funkcjonariusze, nie ma pewności, jak były przechowywane, a także czy mogło dojść do ich uszkodzenia czy zanieczyszczenia.

Jak zaznaczył Pytel, podczas zeznań zatrzymani próbowali mataczyć. Najprawdopodobniej większość leków rozdali lub gdzieś porozrzucali. Według policjantów raczej nie doszło do próby nielegalnej sprzedaży. Dlatego złodzieje usłyszeli jedynie zarzuty kradzieży, za którą może grozić im do pięciu lat więzienia. Obaj zostali objęci policyjnym dozorem.

Czytaj więcej w Money.pl
Szarżował kradzionym autem i ranił policjantów Policja zatrzymała w Łomży młodego Litwina, który uciekał skradzioną w Niemczech hondą.
Pustelnik złodziejem. Ukrywał się 27 lat Aby uniknąć wykrycia, nie rozpalał ognisk. W czasie ostrych zim spał w kilku śpiworach.
Hydraulik złodziejem. Nakradł na 250 tys. zł Zgodnie z decyzją prokuratora został oddany pod dozór policji. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
bEpWXWwi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)