Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koziej: "Podstawowa siła NATO polega na odstraszaniu"

0
Podziel się:

- Na wschodniej flance NATO powinno być rozmieszczone wojsko - mówił szef BBN Stanisław Koziej w kontekście sytuacji na Ukrainie.

Koziej: "Podstawowa siła NATO polega na odstraszaniu"
(Maj/Reporter)

- _ Na wschodniej flance NATO powinno być rozmieszczone wojsko _ - mówił szef BBN Stanisław Koziej w kontekście sytuacji na Ukrainie. - _ Wówczas decyzja o zaatakowaniu takiego terytorium byłaby o wiele trudniejsza _ - ocenił.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego dziś w radiowej Jedynce ocenił, że Rosja wzmocniła swoje możliwości przeprowadzania akcji wojskowych na dużą skalę. - _ Rosjanie od kilku lat to dobrze ćwiczą, prowadzą manewry na wielką skalę. Rzeczywiście Rosja odzyskała zdolność wykonania z zaskoczenia operacji nie tylko na niedużą skalę, ale też średnią i większą _ - podkreślił.

_ - Jedynym dobrym lekarstwem przed zrealizowaniem tej możliwości jest oczywiście odstraszanie, przez umieszczanie wojsk na terytorium NATO _ - dodał.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/105/124009.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/niemcy;demaskuja;slabosc;nato;radza;nie;draznic;putina,210,0,1540050.html) Niemcy demaskują słabość NATO. Radzą nie drażnić Putina

_ - Wówczas decyzja o ewentualnym zaatakowaniu takiego terytorium nasyconego wojskami NATO byłaby o wiele trudniejsza, niż np. decyzja zajęcia Krymu, czy czegoś, gdzie w ogóle nie ma NATO _ - podkreślił szef BBN.

W ocenie Kozieja _ będą trudności, o ile w ogóle będzie możliwość _ przeprowadzenia wyborów prezydenckich we wschodnich regionach Ukrainy. _ - Przed wyborami i w dniu wyborów 25 maja separatyści na wschodzie kraju będą robili wszystko, by je zakłócić i mieć później podstawy do podważania ich wiarygodności _ - mówił. - _ To też jest w interesie Rosji, która wyraźnie nastawia się na negowanie prawomocności tych wyborów _ - zaznaczył.

Przypomniał, że prawo wyborcze na Ukrainie pozwala uznać ich wynik, nawet jeśli gdzieś się nie odbędą. _ - Ale zawsze to będzie powód do merytorycznego podważania _ - zaznaczył szef BBN.

Czytaj więcej w Money.pl
Koziej: "Potrzebne są szybsze decyzje UE" To wniosek wypływający z kryzysu ukraińskiego.
NATO ograniczy Rosjanom dostęp do... To kolejne posunięcie wobec Rosji po zawieszeniu współpracy z nią z powodu rosyjskiej aneksji należącego do Ukrainy Krymu.
Rosja już rozdziela ukraińskie ziemie. Szokujący list Żyrinowski proponuje, by Polska domagała się referendum w sprawie przyłączenia do naszego kraju pięciu regionów Ukrainy.
"Rosja wkroczyła na niebezpieczną ścieżkę" _ Aneksja Krymu jest nielegalna i bezprawna i sojusznicy NATO jej nie uznają - _ głosi komunikat Rasmussena.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)