Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kosowo
01.07.2013 21:27

Kosowo wprowadza wizy dla państw z całego świata

Wprowadzenie wiz dla konkretnych krajów wiąże się ze stopniem zagrożenia bezpieczeństwa Kosowa oraz pokoju i stabilności międzynarodowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wikipedia/CC BY-SA 2.0/ Υπουργείο Εξωτερικών)

*Kosowo wprowadziło wizy dla obywateli 87 państw, w tym Chin i Rosji - po raz pierwszy od proklamowania niepodległości w lutym 2008 roku - ogłosił na Twitterze szef MSZ tego kraju Enver Hoxhaj (na zdj.). *

Wyjaśnił on, że wprowadzenie wiz chronić będzie Kosowo przed przemytem ludzi i nielegalną migracją.

Wprowadzenie wiz dla konkretnych krajów wiąże się ze _ stopniem zagrożenia bezpieczeństwa Kosowa oraz pokoju i stabilności międzynarodowej _ - napisał Hoxhaj w internecie.

Rosja i Chiny, dwaj stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ, którzy nie uznali niepodległości Kosowa i przeszkadzają mu w uzyskaniu członkostwa tej organizacji, figurują na liście państw z obowiązkiem wizowym.

W Europie poza Rosją wiz potrzebują obywatele: Mołdawii, Białorusi i Ukrainy, części krajów Azji i Afryki, wśród których znajdują się Egipt, Indie, Indonezja i Pakistan.

Obywatele części krajów mogą się starać o kosowską wizę na granicy Kosowa, a inni w konsulatach. Kosowo jednostronnie odłączyło się od Serbii w lutym 2008 roku. Uznało je dotąd ponad 100 państw, w tym USA i 23 z 28 członków Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec wiz do USA? Przyjęli ustawę Częścią ustawy są zapisy prowadzące do zniesienia wiz dla Polaków. Ustawę, by mogła wejść w życie, musi jeszcze zatwierdzić Izba Reprezentantów, a tam jej losy są bardzo niepewne.
To historyczna chwila dla Kosowa i Serbii - _ Niestety widziałam więcej masakr, więcej zabitych mężczyzn i zgwałconych kobiet niż bardzo młoda osoba powinna _ - wspominała minister wojnę z lat 1998-1999.
Wytrzymał dwa dni i podał się do dymisji Dwa dni temu Serbia i Kosowo po raz pierwszy wymieniły stałych przedstawicieli, którzy mają ułatwiać komunikację między stronami i nadzorować realizację porozumień osiągniętych przy mediacji UE.
Tagi: kosowo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz