Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kosowo: Winni defraudacji milionów euro zatrzymani

0
Podziel się:

Policja zatrzymała 11 podejrzanych.

Kosowo: Winni defraudacji milionów euro zatrzymani
(1974caca/CC/Flickr)

Kosowska policja zatrzymała 11 podejrzanych o defraudację pieniędzy podczas prywatyzacji zakładów metalurgicznych FAN na północy Kosowa. Zarzuca się im przestępczą działalność prowadzącą do bankructwa fabryki.

Wśród podejrzanych są m.in. wysokiej rangi pracownicy Kosowskiej Agencji ds. Prywatyzacji (AKP), biznesmen i deputowany głównej partii opozycyjnej Ligi Demokratycznej Kosowa (LDK). W komunikacie policji nie ujawniono tożsamości podejrzanych.

Partia LDK ogłosiła, że poszukiwany przez policję jej członek Naser Osmani, były pracownik AKP, znajduje się _ tymczasowo za granicą i niedługo stawi się przed obliczem sprawiedliwości _. Według policji przebywa on w interesach w Albanii. Policja przeszukała także siedzibę AKP i mieszkania podejrzanych.

Do defraudacji miało dojść w latach 2006-12 w trakcie procesu prywatyzacji zakładów FAN, które kupił po bardzo długiej procedurze miejscowy biznesmen. Miejscowi eksperci, dyplomaci i organizacje pozarządowe przez lata oskarżały AKP o wyprzedaż państwowej własności po zaniżonych cenach biznesmenom mającym polityczne powiązania z rządzącymi ugrupowaniami. Prywatyzacja w Kosowie rozpoczęła się w 2004 roku i przyniosła do tej pory 600 mln euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Wotum zaufania dla serbskiego rządu Celem nowego gabinetu ma być zbliżenie z Unią Europejską i wzmocnienie gospodarki kraju.
Były minister skarbu został uniewinniony Taki sam wyrok zapadł wobec b. wiceministra tego resortu Jakuba T.
Szczątki ofiar masakry przekazane rodzinom Pogrzeb ofiar zostanie zorganizowany w środę, w 15. rocznicę tragedii.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)