Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kościół wypłacił 6 mln euro odszkodowań

0
Podziel się:

Pieniądze przeznaczone były dla ofiar nadużyć seksualnych ze strony duchownych. Poinformował o tym Episkopat Niemiec.

Kościół wypłacił 6 mln euro odszkodowań
(Loozrboy/CC/FLickr)

Pieniądze przeznaczone były dla ofiar nadużyć seksualnych ze strony duchownych. Poinformował o tym Episkopat Niemiec. Chodzi o ujawnioną trzy lata temu sprawę molestowania nieletnich w niemieckich instytucjach kościelnych.

Do Episkopatu Niemiec zgłosiło się blisko 1300 osób, które domagały się odszkodowania za doznane krzywdy. W niektórych przypadkach kwota przyznanego zadośćuczynienia sięga kilkunastu tysięcy euro.

Średnia wysokość wypłacanych pieniędzy to pięć tysięcy euro. Pełnomocnik Episkopatu ds. wyjaśniania afery biskup Stephan Ackermann ocenia, że zbadano już niemal wszystkie zgłoszone przypadki nadużyć, a liczba nowych zgłoszeń jest coraz mniejsza.

O sprawie molestowania nieletnich przez duchownych zrobiło się w Niemczech głośno w 2010 roku. Na jaw zaczęły wówczas wychodzić przypadki nadużyć w instytucjach kościelnych, do których dochodziło w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Afera wstrząsnęła niemieckim Kościołem, a jej efektem był wyraźny spadek liczby członków wspólnoty katolickiej. W 2010 roku niemiecki Kościół katolicki opuściło 180 tys. wiernych.

Czytaj więcej w Money.pl
Prymas o pedofilii: niech inni biorą przykład z Kościoła - _ Nie można traktować Kościoła jako wylęgarni i siedliska pedofilów _ - powiedział arcybiskup Józef Kowalczyk.
O pedofilii w Episkopacie. Biskupi ujawnili Przyjęto aneksy do wytycznych postępowania w przypadkach pedofilii.
Episkopat o pedofilii: wielka krzywda Hierarchowie w ciągu dwóch dni obrad omówią trzy aneksy do zatwierdzonych w ubiegłym roku wytycznych KEP na temat procedur reagowania na przypadki pedofilii wśród duchownych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)