Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pedofilia w kościele
22.09.2012 14:31

Kościół w Australii przeprasza za pedofilię

Jeden z księży przyznał się do molestowania setek dzieci, inny, że robił to przez 50 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JeffersonDavis/CC/Flickr)

*Kościół katolicki w Australii przyznał, że dochodziło w nim do seksualnego molestowania dzieci przez księży. *

Władze kościoła w stanie Victoria potwierdziły, że od lat 30. było 620 takich przypadków. Podczas śledztwa prowadzonego przez parlament stanu Victoria władze kościelne potwierdziły, że większość przypadków molestowania miała miejsce w latach 60., 70 i 80.

Chrissie Foster, której dwie córki były molestowane w katolickiej szkole, teraz działa na rzecz ofiar. Jej zdaniem tych przestępstw było znacznie więcej, niż 620.

- _ Uważam, że to tylko wierzchołek góry lodowej. Jeden z księży przyznał się do molestowania setek dzieci, inny, że robił to przez 50 lat. Moim zdaniem tylko w stanie Victoria było około dziesięciu tysięcy przypadków _ - powiedziała Foster.

To nie koniec dochodzenia. Arcybiskup Melbourne, Denis Hart, zapewnił, że kościół będzie w pełni współpracował ze śledczymi. Wyraził jednocześnie głębokie ubolewanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Wysłannik papieża u ofiar pedofilii w Kościele Wysłannik papieski na 50. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Irlandii kardynał Marc Ouellet spotkał się z grupą osób w przeszłości molestowanych seksualnie przez księży,
Pedofilia w Kościele. Raport opublikowany Autor podaje liczne dowody na to, że biskupi w poszczególnych diecezjach wiedzieli o najbardziej gorszących przypadkach księży-pedofilów i przez lata nie myśleli o tym, by je zgłosić.
Przeproszą za pedofilię. 15 minut ciemności Przywództwo Benedykta XVI w walce ze skandalem pedofilii wśród duchowieństwa jest wskazówką dla całego Kościoła - powiedział ksiądz Charles Scicluna z watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.
Tagi: pedofilia w kościele, kościół, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz